[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
50/d Lİ ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ
Forum Dizini » 50/D Kadrosu
Yazar Mesaj
lohusa

Katıldı: 02/06/2012 20:58:45

Ya neden kimse anlamak istemiyor. Yardımcı doçent kadrosu, okutman, uzman, öğretim görevlisi kadrosu yani yeni bir kadro devlete yeni bir yük değil isteğimiz ki gözümün önünde bazı kişilere bu ayrıcalıklar tanındı. Sadece zaten var olan kadrolarımızın rektörlerimizin iki dudağının arasından çıkacak evet kelimesi ile daimi statüye aktarılmasıdır isteğimiz. Bu birçok üniversitede yapıldı. Biri bana açıklasın artık benim suçum günahım ne. Farkımız ne. Rektörlerimizi biz seçmedik. Neden benim hayatım çalışmalarıma değil de rektörümüzün düşüncesine bırakılıyor. İnsan hayatı bu kadar mı önemsiz. O zaman yıllarca gece gündüz çalışacağımıza yayın yapacağımıza işimizi yapacak adam bulsaydık.
DGold

Katıldı: 13/06/2012 16:00:02

Öğrencisi hocasının önüne geçiyor. sırf rektöre oy vericek diye kadro veriliyor. hoca ise fakültenin ilk kurulduğu itibaren yıllardır emek veriyor öğrencileri yetiştiriyor. sonu ise.......Sözün bittiği yer.
lohusa

Arkadaşlar, bu ülkede mağdur kimse bırakılmadığının farkında mısınız bizim dışımızda. Dersane öğretmenlerini de geçireceklermiş sınavsız kadroya. Biz doktoralarımızı yaptık, yıllardır üniversitelerimizde her türlü işe koştuk. Parasını başkası aldı ama işi biz yaptık. Şimdi öylece evlerinize gidin demek adaletsizlik değil mi. Lütfen sesimizi duyuralım. Birşeyler yapalım artık. Yediğimi, içtiğimi, uyuduğumu anlamıyorum. Psikolojim mahfoldu. Benimle birlikte çevremdeki ailemdeki sevdiklerim de çok üzülüyor. Lütfen çözüm bulunsun. Bu foruma bile yazan birkaç isim var. Neden herkes armut piş ağzıma düş havasında.
DGold

Katıldı: 13/06/2012 16:00:02

Ben bu ülkede gördüm. Hocası dururken öğrencisine kadro verildiğini. hocasına ise güle güle deniyor ve 10 yıl sonra gidiyor. bu ne biçim adalet anlamaya çalışıyorum ama ama ama......mantığımız almıyor. yinede umudumuzu yitirmiyoruz. biraz daha sabır...lütfen şu forma yeni YÖK yasa tasarısı çıkmadan, seçim gelmeden birkaç öneri yazın.
iyuksel

Katıldı: 29/03/2012 04:08:32

Arkadaşlar 50d konusunu TBMM Dilekçe Komisyonuna yazdım birkaç arkadaş daha yazmış.ne kadar çok imza olursa o kadar hızlı değerlendirileceği söyleniyor kısa bir kayıt işleminden sonra dilekçeler tarafınızdan imzalanabiliyor benim dilekçeme kayıt olduktan sonra 50/d yazarak ulaşabilirsiniz. diğer arkadaşlarınki araştırma görevlisi yazınca çıkıyor. İmzalayalım şansımızı birde TBMM'de deneyelim.
lohusa

İmzalayan sadece 3 kişi. Bu ülkede 3 kişiyiz sanırım 50 d kadrosunda olan...Herkes halinden memnun...
aldeol

Katıldı: 19/11/2013 20:10:22

iyuksel yazdı:Arkadaşlar 50d konusunu TBMM Dilekçe Komisyonuna yazdım birkaç arkadaş daha yazmış.ne kadar çok imza olursa o kadar hızlı değerlendirileceği söyleniyor kısa bir
kayıt işleminden sonra dilekçeler tarafınızdan imzalanabiliyor benim dilekçeme kayıt olduktan sonra 50/d yazarak ulaşabilirsiniz. diğer arkadaşlarınki araştırma görevlisi yazınca çıkıyor.
İmzalayalım şansımızı birde TBMM'de deneyelim.

iyuksel dilekçe için teşekkürler. Üye olup imzaladım ben.

Diğer arkadaşlarda lütfen üye olup imzalasınlar.

Öncelikle https://edilekce.tbmm.gov.tr/Login.aspx adresinden üye olup giriş yaptıktan sonra "İmzalayabileceğim Dilekçeler" bölümünden arama bölümüne 50/d yazarak iyuksel'in
dilekçesine ulaşabilirsiniz.
akmehmet

Katıldı: 27/02/2013 02:35:32

Öğrencisi hocasının önüne geçiyor. sırf rektöre oy vericek diye kadro veriliyor. hoca ise fakültenin ilk kurulduğu itibaren yıllardır emek veriyor öğrencileri yetiştiriyor. sonu
ise.......Sözün bittiği yer. www.ukash.biz.tr
lohusa

Rektörlüğe gidiyorum belge almak için ordaki memur bile aşağılayarak bakıyor. Kardeşim ezilmekten bıktım artık. Cinnet geçiricem yemin ederim. Neden görmezden geliniyor. Bu ahlar yerde mi kalır sanılıyor. Bunca insanın ekmek parasıyla emeğiyle oynamak nedir. Neden rektörün kararına bırakılıyor anlamış değilim. Bir üniversitede farklı diğerinde farklı muamele olur mu aynı kadro tipine. Arkadaşımla konuşuyorum geçirmiş rektörleri 33aya bizimki yok olmaz diyor. Neden? Devlet büyüklerinden yardım bekliyorum. Bunun tek çözümü hükümetten geçer.
aldeol

Katıldı: 19/11/2013 20:10:22

Her rektörlük kendine göre bir yol tutturmuş yürütüyor. Nice üniversiteler var 50/d'den 33/a'ya geçirilen. Bunun önüne kim geçebilir? Tabiki rektörlerin üstü, hükümet, yök, tbmm vs... İlgili
makamlar özellikle iktidarın bu umursamaz tavrı sineye çekilecek türden değil. Resmen yok sayılıyoruz, kimsenin umurunda değil. Yani sanki üniversiteye zararlı birşey istiyoruz. Yüksek
Lisans bitiyor, tekmeyi yiyorsun. Yazık değilmi adam okadar yetişmiş, öğrenmiş. Neden onu gönderip yerine yenisini alıyorsun. Varsa birisi çıkıp bunun mantıklı bir izahını yapsın. Yok mantık
yok...

Forum Dizini » 50/D Kadrosu
Git: