[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Uzaktan Eğitim Tarım Lisans Tamamlama
Forum Dizini » Teknikerler için Mühendislik Tamamlama
Yazar Mesaj
santana10

Katıldı: 02/02/2012 08:33:17

VETERİNER SAĞLIK TEKNİSYENLİĞİ Mesleki Eğitimine 1910 yılında başlanılmış,1912 Yılında
“TATBİKAT –I BAYTARİYE “Memurları olarak Meslek icrasına başlanılmş 100 yıllık bir meslektir.
1990 -1994 yılları arası verilen Mücadele ile “VETERİNER SAĞLIK TEKNİKERİ” Ünvanı nı alabilmek,
Mesleki bilgi ve becerilerimizi arttırmak ,Mesleki bilgilerimizi çağın ve bilimin gelişmelerine göre Güncellemek ve Eğitim durumumuzu Yüksek Öğrenim düzeyine getirebilmek için

“VETERİNER SAĞLIK VE LABORANT ÖN LİSANS” Egitimi hakkını aldık ve Yapılan Protokolla hayata geçirdik. Veteriner Sağlık Ön Lisans Eğitimine devam eden Veteriner Sağlık Teknisyenleri ,2 yıllık eğitim süresince ,aynı zamanda Resmi görevli olarak vazife yapmamız nedeniyle okuduğumuz derslerin fiilen tatbikatını da sahada yaparak “VETERİNER SAĞLIK TEKNİKERİ” Unvanlı İkinci Meslek Diplomalarımızı aldık.
Diploma Törenimizde diplomalarımızı veren 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman DEMİREL konuşmasında “Sizler açılmış bir proğrama öğrenci olmamış, Mesleki eğitim
hazimeli

Katıldı: 08/03/2012 15:22:11

sanırım bu senede boş geçecek aslında belli bir ilerleme vardı neden çalışmalar hız kesti anlamadım.
barul

Katıldı: 29/02/2012 15:42:36

maalesef yaprak bile kıpırdamadı. bu sene için umut besliyoruz. ancak yetkililerden hiç bir açıklama yok. sesimizi duymamış olma ihtimalleri yok.
ARAL GTHB yazdı:Kendi meslek dallarında en az 6 yıl eğitim öğretim görmüş ve yıllardır bakanlığın teşkilatlarında çalışmış müthiş saha deneyimi olan tarım teknikerlerine lisans tamamlama hakkı verilmeli ve bu birikimler ülke ekonomisine kazandırılmalıdır. Bahsi geçen bu kitle çekirdekten yetişme ziraatçılardır. Fakat lisans tamamlama hakları şu ana kadar olmadı umarım Sayın Y.Ö.K başkanımız bu işi 2012-2013 eğitim öğretim sezonuna yetiştirir.
tarimcenter

Katıldı: 02/02/2012 16:19:08

Da Vincinin hayali olan köprü bile bu memlekette 500 sene bekledi. Biz daha kaç sene bekleriz Allah bilir.......
ziraatteknikeri

Katıldı: 22/10/2012 13:59:24

Ya bizlerin yazdıklarını gören yok ya da bizleri takan yok birileride çıkıp arkadaş bu iş olacak ya da olmayacak dediği yok... Kendimiz çalıyoruz kendimiz dinliyoruz yokmu bu yazılanları okuyan bi yetkili ?
Tekniker01

Katıldı: 02/02/2012 11:43:09

Yeni yök yasasında unutulmayız inşallah, taşa konuşsan cevap gelirdi bu kadar sözden sonra, gerçekten sesimizi duyan var mı acaba?
tarimcenter

YÖK Başkanından Ağır Özeleştiri.......

Kaynak:

http://haber10.com/haber/312301/
tarimcenter

Yeni hazırlanan YÖK yasasında Uzaktan Eğitim Mühendis Ünvanlı Tarım Lisans Tamamlamanın önündeki tüm yasal engellerin kaldırılacağını umut ediyoruz. Zira senelerdir mevzuat izin vermiyor bahanesiyle uyutulduk.
Cemil BOZ

Katıldı: 01/02/2012 20:39:01

Herkese merhabalar;

Ben bu olaydan ümidimi kestiğim için epeyce bir süredir yazmadım takiiii yeni yök yasası gündeme gelene kadar yada ben yeni farkedene kadar anasayfada
http://yeniyasa.yok.gov.tr/?page=anasayfa yeni yasa ile ilgili mettin var ve önerilerinizi yazabilme imkanı sunuyorlar ben MADDE 37 UZAKTAN EĞİTİM başlığı hakkında yazdım teknikerlerin uzaktan eğitimle lisans tamamlama istediğini ve forumdan bahsettim uzaktan eğitim maddesinde bana yönelik bir şeyin bulunmadığını yazdım. sizde okuyup görüşünüzü yazın bence
Şükrü Erol Temizöz

Katıldı: 20/02/2012 08:52:19

MYO mezunları 28 nisan 1983 tarih ve 18031 sayılı resmi gazetede yayınlanan “meslek yüksek okulu mezunlarının lisans öğrenimine devamları hakkındaki yönetmelik” gereği tüm şartları sağladığı halde üniversite kontenjanlarının (1-2 kişi) yetersizliğinden, çalışma koşullarından, maddi yetersizlikten, ve birçok sebepten üniversitelere kaydını yaptıramamış ve bu kanunla verilen hakkını kullanamamış daha sonra 15 ekim 1999 tarih ve 23847 sayılı kanun ile de dikey geçişleri tamamen ellerinden alınmış (DGS) olan MYO nu 100 üzerinden en az 70 not ortalaması ile bitiren bölüm birincisi ve ikincilerinin lisans tamamlama haklarının verilmesi.
Söz konusu haklarını kullanamamış olan teknikerlerin şu an için en genci 40 en yaşlısı 52 yaşındadır.
Kullanamadığımız veya kullandırılmadan elimizden alınan okuma hakkımızın yaşımız geçmiş olsa dahi verilmesi hususunda gereğini arz ederim.

Tekniker01

Katıldı: 02/02/2012 11:43:09

Sesimizi her fırsatta duyurmalıyız; http://yeniyasa.yok.gov.tr/?page=yorum
tarimcenter

Sayın ÇETİNSAYA,
Toç-Bir Sen heyetiyle Lisans tamamlama konusunda yakın zamanda görüşme yaptığınızı basından duymaktayız. Sizden ricamız kangren haline gelmiş bu sorunu lütfen bir an önce görev süreniz dolmadan çözmeniz. Sizden önceki YÖK Başkanını ikna etmek için senelerce uğraşıldı, tam olur dedi görev süresi doldu siz geldiniz. Olan bizlere oluyor senelerimiz heba olup gidiyor. Aynı hüsranı sizin döneminizde de yaşamak istemiyoruz. Lütfen bize kulak verin ve bu sorunu bir an önce halledin....
rmeral

Katıldı: 02/01/2013 11:32:30

tabiki ağlama duvarı değil, önemli olan bu yorumlardan ortak fikir çıkarmak
Yasin USTABAŞ

Katıldı: 14/03/2013 10:12:31

Bizi Görmezden gelmeyin lütfen. Sadece Okumak istiyoruz
tarimcenter

Bizde Teknik Öğretmenler gibi Lisans Tamamlamak istiyoruz. Artık çözülmesi gereken problemlerde sıranın Teknikerlerin Lisans Tamamlama sorununa geldiğini düşünüyoruz. Artık bir çalıştay ve yüzyüze görüşmede biz Teknikerlerle yapılsın.

Forum Dizini » Teknikerler için Mühendislik Tamamlama
Git: