[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
AÖF OKUL ÖNCESİ BU SENE KALDIRILMAMALI
Forum Dizini » Uzaktan/Örgün Eğitim ile Lisans Tamamlama
Yazar Mesaj
aysunn20

Katıldı: 10/05/2012 19:59:30

arkadaslar bende haberi geç duyanlardanım (bazı sebeplerden dolayı) yök'ün resmi sitesin yada aöf sitesinde kaldırıldıgına dair bir bilgiye ulasamayınca yök aradım 3 4 kişi kadar telefon baglantısından sonra verdikleri cevap '' evet kapatılıyor.bu yıl ögrenci alımı olmıyacak.'' dendi ama dıkkatnızı cekmek isterım ki kapatılıyor dendi bence hala vaktımız war yanliz sadece sesimizi burdan duyurmakla yetinmeyelim.tv kanalarında formasyonun kaldırıldıgını daha sonradan geri çekildiğini duydum fakat aöf iligi hiç bir sey duymadım tv de duyan varmı acaba ?
tuğba83

Katıldı: 06/05/2012 12:14:18

hakkımızı yemeyin lütfen gecemizi gündüzümüze kattık hayallarımızı bu kadar kolay yıkmayın niye hala bir cevap yok???
ke-eki

Katıldı: 26/04/2012 14:53:20

ARKADAŞLAR ( BİMERE) DİLEKCE YAZDIM MAĞDUR EDİLDİĞİMİZ GEREKCESİYLE. SİZLERDE YAZIN LÜTFEN NE KADAR ÇOK KİŞİ DİLEKCE YAZARSA OKADAR CİDDİYE ALINIR.
4177346

Katıldı: 08/05/2012 13:47:53

arkadaşlar bimere yazalım, okul öncesinin ygs sınavıyla ilgili olduğunu, kararın ise ygs sınavından 4 gün sonra alındığını belirtelim, kararın sınavdan sonra değilde sınavdan önce alınması gerektiğini yoksa emeklerin, çalışmaların boşa gideceğini belirtelim..emeğimize önce biz sahip çıkalım, eminim ki açık ve net olan bu adaletsizlikten, zamansız kapatma işininden vazgeçilecek ve bu karar seneye yapılacak olan ygs sınavlarını kapsayacaktır.
belkıs

Katıldı: 01/05/2012 20:48:34

TAmam uzaktan eğitimle öğretmenlik olmaz evt ancak geçen yıl 2000 kişi neden alındı bunu hazmedemiyorum yaa aklım almıyor.
aysunn20

Katıldı: 10/05/2012 19:59:30

BİMERE lutfen herkes dilekçe yazsın.ayrıca haber bültenlerinin sitesınde onlarla iiletişime geçeğimiz sayfalara konu hakkında kısa bı özet geçtim eğer onlarda araştırıp haber bultenlerinde kısacık bile bahsetseler belki işimize yarar.
yakut80

Katıldı: 09/05/2012 21:55:41

neden okul öncesi öğretmenliği öğretmen açığı sıralamasında 2 . olarak geliyorda neden kapatılıyor aöf oöö okuyanlar asıl bu işi bilen insanlar ama diğer tarafta o kadar yığılma olan bölümler tekrar formasyon hakkını aldı neden bu tezatlık anlam veremiyoruz bizde hakkımızın yenmesini istemiyoruz aöf Edebiyat Sosyoloji vb... bölümler bunlarda kaldırılıyormu acaba hiçbir bilgi yok o zaman bu bölümler bitirince formasyon alıp atanabilecek biz bu ikileme anlam veremiyoruz en kısa zamanda sorularımıza cevap bekliyoruz inanıyoruz adaletli bir şekilde sonuç alınacağına
mine87

Katıldı: 07/05/2012 09:01:58

sesimiz duyan yokmu o kadar kişi yazıyor bir açıklama bile yapılmıyor lütfen bir açıklama bekliyoruz ve hakkımazın geri verilmesini istiyoruz bimere yazdım umarım bir sonuç alrız
eldrmz

Katıldı: 04/05/2012 23:23:29

bende bimere bundan 3 hafta önce yazdım sorunlarımızı dile getirdim cevap bekliyorum sizlerde yazın arkadaşlar ...faydası mutlaka olacaktır yazarkende mutlaka 2012 kılavuzundan var olanbir bölümün nasıl kapatıldığını belirtin bu bizim tek avantajımız eğer biz o kılavuzuda görmesydik çalışmıycaktık bu yazılarıda yazmıycaktık...ALLAH yardımcımız olsun çok zor bir aşamadan geçiyoruz alnımızın akıylada çıkmamızı RABBİM nasip etsin...
yakut80

Arkadaşlar neden bu sene kaldırılmasın diyorsunuz hiç kalkmasın bizim eğitimizin örgünden bir farkı yok önceliği var bizim ülkemizde örgün okuma şansı olmayan birçok insan var birçok aile özellikle kız meslek lisesine gönderiyor ve daha sonra yükseköğretimde okutmuyor maddi yada kişisel nedenlerle ve bu insanların tek umudu bu bölüm sayın büyüklerimiz diyorlar kız çocukları okusun evet çok güzel okusun ama sürekli birşeyler değişiyor nasıl olacakta bu insanlar okuyacak benim tanıdığım bir kaç kişi 465 gibi bir puanla bu bölümü yazdı çünkü başka şansı yoktu bu puanla ODTÜ ye bile girebilirken lütfen sesimizi duyun bu yanlışdan dönün emek var umut var kul hakkı var ........
shrsm

Katıldı: 30/04/2012 15:46:18

Bimere 2 kez mesaj attım lütfen herkes atsın
tweter hesabı olanlar yökün tewter hesabınada twet atsın arkadaşlar twet hesabı olmayanlar yöke mesaj atmak için tweter hesabı alabilir çünki bütün yetkililer yök başkanları yada devletin üst bürorasideki kişilerin hepsinin tewete var ben bugün gördüğüm tüm yetkili kişilere twet attım
AYRICADA arkadaşlar sanırım dava açmadan olmayacak hepimiz toplanıp dava açabiliriz hakkımızı ancak bu şekilde alabiliriz malesefki mesajlarla olacak bir şey değil bu vede çok geç olmadan hakkımızı almalıyız yoksa iş işten geçerse hepimizin 1 yılı ve çok sevdiğimiz okulöncesi öğretmenliği hayalden öteye gitmez herkes elinden ne geliyorsa onu yapsın çünki herkes kendi geleceği için uğraşmış olacak..
yakut80

Neden sadece aöf oöö ve ingilizce öğretmenliğinin adı geçiyor başka uzaktan eğitim yapan bölümler var mesela Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği vb...bunlarda kapatılacakmı hiçbir bilgi yok O zaman aöf iktisat işletme vb... bölümlerde kapatılsın onlar çok mu kaliteli o bölümlere girmek için 15 net yeterken aöf oöö en az 65 net gerek örgünlere yakın puanla giriyoruz onların aldığı bütün eğitimleri alıyoruz fark nedir onlardan da en az 2 adım önde başlıyoruz
yakut80

AÖF OÖÖ daha kaliteli öğretmen yetiştirilmesi için kapanıyormuş peki örgün eğitimde okuyanlar daha kaliteli eğitim mi almış oluyorlar tartışılır ben örgün eğitim almış birçok kişiyle staj yaptım ama hiçbir fark görmedim hatta aöf okuyanlar daha donanımlı daha olaylara hakimidi çünkü temelden eğitim alımış olarak geliyorlar bu insanlar oöö en çok ihtiyaç duyulan bölümlerin başında geliyor peki neden kapatılıyor Sayın Bakanımız Diyor ki :Eğitim fakültesi mezunları oöö yapacaklar gerekli durumlarda peki Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunu bir arkadaşımız acaba nasıl olacakta hayatında el işi kağıdı dahi eline almamış insan sanat etkinliği yaptıracak parmak oyunu nedir biliyor mu acaba peki bu insanlara 60 saatlik kurs verilip herşey öğrenilmiş mi olacak bumu kaliteli öğretmenlik neden geçen sene dgs ile birlikte 5000 kişi olan kontenjana bu sene ne oldu da kapatıldı Türkiye de asıl kaliteli eğitim isteniyorsa yeri aöf oöö eğitimidir çünkü sadece bu bölümde çocuk gelişimi olma şartı vardır biz aöf oöö gelene kadar zaten en az 1 yılımız uygulama sınıflarında geçiyor stajlar yapılıyor aöf aynı örgünlerin yaptığı kadar staj yapıyoruz aynı okullarada aynı şartlarda inşallah yapılan bu hatadan dönülür
sonumut

Katıldı: 12/05/2012 23:02:13

aniden kapatılması büyük haksızlık ben evliyim ve iki çocuğum var 95 yılı düz lise mezunuyum3 yıl önce aöf oöö. okumak için hedef koydum kendime mesleki fark derslerini verdim bu yıl bitiyor bu sene hafta içi beş yarım gün ücretsiz stajerlik yaptım yapıyorum üç yıl içinde ne hendekler atladım yazmakla bitmez... şimdide kapatıldı diyorsunuz birkaç yıl önceden haber verilmesi gerekmez miydi? ben kendimi bu bölümü okuyacağım diye üç yıl önceden hazırlamıştım tek istediğim bu bölümdü hem okuyup hemde çalışacaktım...hakkı yenilmek üzere olan bütün öğrenciler adına bu yanlıştan dönülmesini istiyorum
senaa.a

Katıldı: 08/05/2012 10:14:03

Arkadaşlar buradan sesimizi kimse duymuyor, duysa bile dikkate almıyorlar
Ben avukatım aracılığıyla YÖK'e dilekçe gönderdim.
lütfen sizde durumunuzu yazıp YÖK'ün adresine ptt ile gönderin.
Yasal olarak 60 gün içinde cevap verme zorunlulukları var.
Eğer dilekçenizde ki durum kabul edilmezse dava açma hakkına sahip olacaksınız.
Bu durumdan mağdur olan herkes elinden geleni yapsın lütfen...

Forum Dizini » Uzaktan/Örgün Eğitim ile Lisans Tamamlama
Git: