[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Üniversitelerde Kopya Cezaları Çok Ağır!
Forum Dizini » Eğitim-Öğretim
Yazar Mesaj
burakcogalan

Katıldı: 03/05/2012 22:22:30

Ben bu üniversitelerdeki kopya cezalarının kopya çekmekte teşebbüste cezasının çok ağır olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki günümüz dünyasında taklit mal üretiminin bile serbest kaldığı bir düzen içerisinde öğrenci kopya çekiyorsa ve çekerken yakalanıyorsa zaten onun yakalanmış olması onun için yeterince bir suç. 1 yarıyıl veya 2 yarıyıl o öğrenciyi okuldan uzaklaştırırsanız. O öğrencinin yapacağı tek bir şey vardır. Özellikle üniversite öğrencisi kanı kaynayan öğrencinin yapacağı davranış = terör batağına düşme tehlikesi. Bu yüzden buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Ya bu cezalara çözüm bulun yada üniversiteleri eğitim yuvasından ziyade cezaevine çevirin. Çünkü kopya çekmeyen çekse yakalanan veya yakalanmayan öğrencinin olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki pişman olup da çekmediği halde çekme kanısında bulunulan öğrenciler de mağdur durumunda kalıyor. Acilen çözüm bulunması gerekiyor. Yoksa bu gidişle üniversiteye öğrenci alsak bile okuyacak kişi bulamayabiliriz.
erkaning

Katıldı: 22/07/2013 22:34:33

Arkadaşlar, ben Ege Kimya Müh. mezunuyum...

Kopya çekmenize gerek yok. Ege üniversitesi İzmir'de, İzmirlilerin elinde geçmiş tarihlerde tüm design raporları, laboratuvarda yapılan örnek raporlar, geçmiş sınav soruları
var...

Biraz İzmirlilere şirin gözükeceksin bu kadar... Derece yapanların çoğu İzmirli... Hocalar bile İzmirli... Gavur İzmir diye boşuna dememişler.

Hocalar ayakta uyuyor, aynı soruları periyodik olarak soruyorlar.

Bölüm ingilizce olduğu için konuları pek kimse anlamıyor, hocaların bile anladığını sanmıyorum, tiyatro oynuyorlar...

Soruların çözümünü ezberliyorlar, arkadaşlar... Yeni birşey üretelim, mühendislik bilgilerimizle bir şeyler icat edelim desek, kimsecikler yok...

Ben kazandığımda ilk 5'te idi bölüm. Şimdi 12 sırada... Bölümden haberi olanlar tercih etmiyor. Taban puan düştükçe düşüyor...

KOPYA ÇEKME... Mezunlardan tiyo al, başarı senindir....

Forum Dizini » Eğitim-Öğretim
Git: