[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
STS çıkmış sınav soruları Endüstri mühendisliği
Forum Dizini » Denklik
Yazar Mesaj
rifattuzcuoglu

Katıldı: 16/02/2012 13:27:53

Geşmiş yıllarda cıkan endüstri mühendisliği sınav soruları ve cevaplarını nasıl bulabiliriz
eyup

Katıldı: 01/02/2012 14:52:44

YÖK STS TIP GEÇMİŞ YILLARDAKİ SINAV SORULARINI YAYINLIYOR FAKAT MÜHENDİSLİK VE DİĞER ALANLARDAKİ ÇIKMIŞ SORULARI NİÇİN YAYINLAMIYOR ANLAMIŞ
DEĞİLİZ.

LÜTFEN BU KONUDA YARDIMCI OLUN.
rifattuzcuoglu

Sn moderator

Bu konu hakkında bilgi verecekmısnız
vede
sınavda hesap makinesi kullanımı serbet olacak mı.1
rifattuzcuoglu

Niye sadece osym nin sayfasında tıp ıcın cıkmı sorular var lutfen geregını yapın ve muhendıslerın sınvalarınıda yayınlayınnnn
eyup

Katıldı: 01/02/2012 14:52:44

BU KONUDA MAKUL BİR AÇIKLAMA YAPILMASINI BEKLİYORUZ
LÜTFEN,
YANİ TIP ALANINDA ÇIKMIŞ SORULARIN YAYINLANIP DİĞER ALANLARDAKİ NİN YAYINLANMAMASININ SEBEBİ NEDİR?
İLGİNİZİ BEKLİYORUZ.
emir bulush

Katıldı: 16/02/2012 19:08:37

Arkadaşlar,
Ben yaklaşık bir aydır gerekli yerler ile yazışmaları yaptım,
Endüstri Mühendisliği Sınavını YÖK adına İstanbul Universitesi Mühendislik Fakültesi yaptığı için,
Fakülte sekreterliğine bir dilekçe yazıp soruları talep ettim. Dün, I. Aşama soru ve cevapları yayınlandı.
Fakülte sekreteri Sayın N. Sarısakal ile bugün görüşüp II. Aşama soru ve cevaplarının en kısa sürede
http://www.muh.istanbul.edu.tr/ sitesinde yayınlayacaklarını belirtti.
Halil İbrahim

Katıldı: 15/02/2012 22:04:57

Yanlışınız var arkadaşlar, tıb bölümüne ait sınavları Yök değil ÖSYM hazırlıyor ve ÖSYM çıkmış soruları yayınlıyor. Buna rağmen Mühendislik bölüme ait STS sınavını Yök yapıyor ve soruları hiçbir şekilde yayınlamıyor bu kesindir. Burda asıl önemli olan ben elektronik mühendisiğim fakat Yök beni elektrik - elektronik mühendisliği bölümü sorularını soracak ve bu sorular içinde elektrik konulu sorular olacak ben bu dersleri görmedim nasıl yapacam böle saçmalık mı olur !!!
blue night

Katıldı: 08/02/2012 11:41:54

....

Bu mesaj 1 kez düzenlendi. Son güncelleme 17/02/2012 17:26:53 tarihinde yapıldı.

rifattuzcuoglu

hadi o zaman STS 2010 - 2011 ikinci asama sınavlarını bekliyoruz

tabi bu sınavlar olalı cok oldu ama hala ne sınav soruları var nede cevapları

aslında sunuda soruyorum gercekten ben o sınavdan gecmıs olabılırmıyım acaba

cunku hıcbır seffaflık yok belkı hatalı okuma yapıldı o zaman ne olcak

dun bende cok aradım İstanbul Universitesi Mühendislik Fakültesi konu ile alaklı bugunden itibaren yaklasık 1 yıl gecen bir sınav soru ve cevaplarını bu yılki sınavın ne kadar oncesinde yayınlacaklar gorecegiz

bugun17-02-2011
blue night

Katıldı: 08/02/2012 11:41:54

...

Bu mesaj 1 kez düzenlendi. Son güncelleme 17/02/2012 17:27:01 tarihinde yapıldı.

rifattuzcuoglu

Blue night kardesim

Bu mesaj da, aslında bu sınavın ne kadar formaliteden yapıldıgınız bu konuda hicbir seffaklık olmadıgını yazmak istedim.

Bu sınav formalite bu nedenle boyle bir sınav a ihtıyac yok!

Yargı sonucu elinde olan arkadasaları tanıyorum Yine fiyasko yine fiyasko ( denklikle alakalı)

Burdan elestirmek istiyoruz ki bu sınavı dogru sekilde yapsınlar.

Bu elestiriler yıkıcı degil daha yapıcı elestiridir burdan bakıp hatalar tespıt edilsin diye yazıyoruz.

haklılıgımız bir kere daha ispatlanıyor bu sekilde sadece yapılmıs olması icin yapılan bir test kimin yaptıgı niye yaptıgı belli olmayan bir test!!!
S. Semih Güney

Katıldı: 16/02/2012 01:22:12

http://www.muh.istanbul.edu.tr/content/seviye-tespit-s%C4%B1nav%C4%B1-2011-y%C4%B1l%C4%B1-iia%C5%9Fama-soru-ve-cevaplar%C4%B1

bütün uzmanlık alanlarına dair, geçtiğimiz senenin soruları ve cevapları ilgili linkte.
emir bulush

Katıldı: 16/02/2012 19:08:37

Arkadaslar daha oncede belirtigim uzere Istanbul Universitesi Muh. Fak. ile yapmis oldugum yazismalar sonucunda Muhendislik STS 2011 Soru ve Cevaplari yayinlanmistir... Asagidaki link den temin edebilirsiniz.
http://www.muh.istanbul.edu.tr/sites/default/files/ENDUSTRI_MUHENDISLIGI_SORULARI.pdf
numberone

Katıldı: 06/02/2012 13:11:48

Ben de herhangi bir üniversitede soruların bulunabileceğini düşünmüyorum. Şimdi sts başvuruları alınıyor sanırım. Ösym nin sayfasına bakacak olursanız sınav bitimi sonrası belki soruları yayınlıyor olabilirler. Bir de sts 1 ve 2 varmış. Tıp ve öğretmenlik için sanırım ayrı bir uygulama var.
rifattuzcuoglu

sorular yayınlandı tesekkurler

dahada yazmam dedim ve yazmaycagım cunku moderator istedigini yaynlıyor

sadece tesekkur etmek icin yazım

Forum Dizini » Denklik
Git: