[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
ÖYP TEZ ASAMASINDA OLANLAR (35.Madde Yapılmadan)
Forum Dizini » ÖYP
Yazar Mesaj
ahmethoca

Katıldı: 02/02/2012 11:12:08

Yürütme kurulunun belirledigi üniversiteler dahilinde egitimlerine devam eden ve tez asamasinda olan ögretim uyesi adayları icin acilen bir yürütme kurulu karari çıkarılmalıdır. Mevcut uygulama şöyle, önce kadronun oldugu X universitesinden lisansustu egitim yapılan Y universitesine 35. Madde ile görevlendirme sonrada ÖYP Esas ve Usullerinin 10.maddesine göre Y den tekrar X universitesine kadronun kurul kararı ile aktarılması. Peki X universitesi 35.maddeyi yapmazsa ki yapmıyor o zaman problemler başlıyor ve kaos doguyor. Çözüm çok basit. En yakın yürütme kurulu kararı ile "Tez aşamasında olan ögretim üyesi adayları 35.madde yapılmaksızın tez danışmanlarının olumlu görüşü ile atandıkları kurumlarında çalışarak lisansustu egitim yaptıkları universitelerde tez çalışmalarına ÖYP kapsamında devam edebilirler" diye bir karar çıkarmaktır. Bu basit karar bir çok öyp'linin hayatını kurtaracktır. Ayrıca bu karar universiteleride sevindirecektir. Böylece ögretim uyesi adayı atandıgı universitede görevine devam edecktr.
personanongrata

Katıldı: 23/02/2012 19:15:28

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Şuan ÖYP kapsamında yüksek lisansta tez aşamasındayım ve aynı sorunu yaşıyorum. Görevlendirilmezsem iki dönem sonrasında iilşiğim kesilecek.
Görevlendirilirsem ÖYP Usuller ve Esaslar md.10/3'deki yola başvuracağım. Madem bize kendi okulumuzda tez çalışmamıza devam etmemize izin veriliyor o halde görevlendirme almamızın
anlamı nedir? Bu uygulamanın bürokrasiden ve zaman kaybından başka nasıl bir amaca hizmet ettiğini anlamakta açıkçası zorluk çekiyorum.
pdr46

Katıldı: 28/02/2012 09:37:14

01.09.2010 tarihli YÖK yürütme kurulu kararında bu istediğiniz uygulama aynen yazıyor.

Forum Dizini » ÖYP
Git: