[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Akademik Personel Calisma Süresi
Forum Dizini » Özlük Hakları
Yazar Mesaj
nightlord

Katıldı: 02/02/2012 15:03:35

Arkadaslar bilindigi üzere ar. gör., öğr. gör.,okutman, uzman ve yrd. doc. ünvanlarinda görev yapan meslektaslarimizin görev süreleri 1 veya 2 yilda bir yenilenmetedir. Yönetim degisiklikleri
durumlarında veya farkli sebeplerden ötürü bu süre uzatimi istenirse yapilmiyabiliniyor. Ben sahsen bu korkuyla görev yapmanin cok saglikli olmadigini düsünüyorum. Umarim konuyla ilgili bir düzenleme
olur ve is korkusu olmadan rahat bir calisma ortamina kavusuruz.
numberone

Katıldı: 06/02/2012 13:11:48

Benim kadrom senede bir defa yenileniyor. Cidden biraz geriyor. 657 ler bir işe girince ömür boyu kalıyor.
Selami SERHATLIOĞLU

Katıldı: 01/02/2012 15:54:04

Üniversitelerdeki tüm akademik kadroların hepsi (Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi, Yardımcı Doçent, vs. hepsi) Doçent ve Profesörlerde olduğu gibi daimi kadro olmalıdır.
rasih

Katıldı: 14/02/2012 16:13:20

Okutman, Öğr.Gör. Arş. Gör. uzman daimi kadrolu olmalıdır. Bu olmazsa 10 yıl bu kadrolarda görev yapanlar daimi kadroya geçirilmelidir. Yıl rakamı değiştirilebilir. Rektör seçimlerinde de oy kullanma hakkı olmalıdır.
aaygun

Katıldı: 01/02/2012 11:52:04

Ülkemizde maalesef devletin gücü sadece akademik personele yetiyor, Tarım işletmelerine atanan b,r mühendis 1 yıl sonra kadro alıyor, bizim durum yıllardır böyle, Sayın Milli eğitim bakanı bu konulara neden müdahele edemiyor.
nightlord

Katıldı: 02/02/2012 15:03:35

umarım bu konuyla ilgili calismalar biran önce yapilir. inanın bu konu bicok suistimale acik
ddogan

Katıldı: 21/03/2012 17:53:39

Çalışma süresi ile birlikte özellikle araştırma görevlilerinin görev tanımı da netleştirilmeli. Bizler akademik işler yapmalıyız sevgili hocalarımızın özel işlerini yapmak yerine. Ankara'da araştırma görevlisinin görev tanımı belliyken nedense başka yerlerde belli olmuyor. Öyleki akademik hiçbir işi kapsamadığı halde hafta içleri 20:00-21:00 arası, hafta sonu cumartesi pazar farketmeksizin çalışıyoruz sırf üniversite çalıştığımız kurumda döner sermayeden fazla para alsın diye. Bu yetmezmiş gibi birde başka fakültelerde derse giriyoruz. Yapılan çalışmalara da niyeyse o hiç derse girmeyen sevgili hocalarımız el koyuyor. Tüm üniversitelerde eşit düzenlemeye gidilmeli. Hocalarımızda artık araştırma görevlilerinin yaptığı çalışmalara bir kez bile göz atmadan kendi ismini yazmak yerine hakkıyla kendini yenileyerek birşeyler yapmalı diye düşünüyorum.
eneszengin

Katıldı: 26/02/2012 21:57:20

durumlarında veya farkli sebeplerden ötürü bu süre uzatimi istenirse yapilmiyabiliniyor. Ben sahsen bu korkuyla görev yapmanin cok saglikli olmadigini düsünüyorum.
Umarim konuyla ilgili bir düzenleme

Ben çok endişe edecek bir durum olduğu düşünmüyorum.

Eğer siz kanuni anlamda yanlış birşey yapmadıysanız kadronuzun yenilenmemesi için yapabilecekleri hiçbir şey yok. Er ya da geç mahkemede hakkınızı alırsınız.

Ama yine de insanın ya sözleşmem yenilenmezse gibi bir düşünceye kapılması bile hiç hoş değil.
anadolu

Katıldı: 03/05/2012 11:28:59

Benim kadrom senede bir defa yenileniyor. Cidden biraz geriyor. 657 ler bir işe girince ömür boyu kalıyor
Hakan YÜCEL

Katıldı: 01/02/2012 15:06:30

Kadro yenilenme olayı, "mobbing"in bir numaralı destekçisidir desek yanlış olmaz sanırım. Ben istediğim alanda değil, istenilen alanda çalışmadığım taktirde sözleşmenin yenilenmeyeceği tehtidiyle karşılaşıyorum. Her sene bu korku ensemizdeyken, nasıl bilim yapıp memlekete faydamız dokunacak ? Bu konuda biraz daha esnek olunmalı, akademisyenliğe yeni adım atmış insanlar korku ile sindirilmekten ziyada bilim adına teşvik edilmelidir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
fhuner

Katıldı: 03/04/2013 21:04:55

Teşekküler.

Forum Dizini » Özlük Hakları
Git: