[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
YRD. DOÇ. ALIMLARI ve İNGİLİZCE SINAVI
Forum Dizini » Akademik Kariyer Alanı
Yazar Mesaj
enver

Katıldı: 21/08/2013 13:51:33

ben annamıyorum akademisyenlerin yaptıkları bilimsel çalışmaları dururken (yrd.doç.doç) neden ales yds üzerine duruluyor. y. lisans ve doktora için önemli olabilir ama yrd.doç ve doç için du dil sınavının bir annamı yok bence. zaten bir yayın yapabilmesi için iyi bir bilimsel taramaya ihtiyaç duyucak bırakın kendi alanında kendisi geliştirsin yabancı dilini. (zaten temelini oluşturmuştur y.lisan ve doktora dil sınavında)
trexq

Katıldı: 15/04/2012 20:08:18

arkadaşlarım hocalarım doç olanlar , yar doç lar , araştırma görevlileri olanlar herkes ing den şikayetçi , ing en geç üni de halledilmesi gereken şeydir eğitim sistemimiz az biraz iyi olsaydı üni ye
geçmeden yeterli ing ye sahip olurduk zaten . agaç yaş iken eğilir diye bir söz var dil eğitimi o kadar kötü ki liselerde bu sorun taa doç olana kadar sürüyor.bu yüzden yar doç olan biri hala ing den
korkuyor.
ben suan lisanstayım ama son 1.5 yıldır ing çalıştıgım kadar bölümüm elektrik-elektronik üstüne çalışmadım . kısaca bu sorunun kaynagı ilkokulda lisede. ordan baslamakla bu sorun çözülür yoksa 5
puanın hesabını yapıp 65 iyi 70 çok demeyiz.
Temel

Katıldı: 01/02/2012 12:49:19

Yardımcı doçentlik başvurusu için karton cildin enstitüye verilmesi yetiyor mu yoksa doktora savunma sonucu yada doktora diploması mutlaka olmalı mı?
Herkese iyi çalışmalar

Forum Dizini » Akademik Kariyer Alanı
Git: