[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Teknik Eğitim Fakültesi - Teknoloji Fakültesi
Forum Dizini » Teknik Öğretmenler için Mühendislik Tamamlama
Yazar Mesaj
tanerkut

Katıldı: 05/02/2012 11:59:49

Teknik Eğitim Fakülteleri kapatıldı ve yerine Teknoloji Fakülteleri açıldı. Fakat ne hikmetse Teknik Eğitim Fakültelerinin devamı olmadığı
açıklandı. Bütün bunların üstüne yasal olan Mühendislik tamamlama hakkımızda verilmiyor. Kapatılan Fakültelerin mezunları olarak tekrar
Üniversite sınavına mı girmemiz gerekiyor. Bu nasıl bir çelişki. Şimdiye kadar bir yetkilinin bu konu hakkında çözüme yönelik açıklama
yapmaması da düşündürücü. Hiçbir şey yapamıyorlarsa, yurt dışında bazı üniversitelerde olduğu gibi açsınlar vakıf üniversitelerinde
tamamlama eğitimi. buna vakıf üniversilerinde hayır demeyeceği ortadayken..Artık bir şekilde Mühendislik tamamlama hakkımız verilsin.
malip

Katıldı: 01/02/2012 15:48:55

hoca aynı sınıf aynı okul aynı kitap defter aynı sınav aynı. birinin adı teknik eğitim fakültesi birinin adı teknoloji fakültesi. öğrenciler yan yana sınıflarda derse giriyor. hocası birinin dersinden
çıkıp hemen yanındaki diğer sınıfta aynı dersi anlatıyor. biri teknik öğretmen diğeri mühendis. ilginç
EG2525

Katıldı: 20/04/2012 16:59:10

Gidin iki fakülteye de bakın kaç tane farklı ders ve hoca var. Ben marmara ü. için konuşayım. bütün hocalar aynı. Derslerde ise eğitim dersleri yerine seçmeli dersler konulmuş. İşte durum bukadar komik. Tef mezunları neden mühendis olamıyor anlatmalısınız bence.
hakannn

Katıldı: 29/03/2012 22:05:02

özel sektörde yaptığımız işin altına imzamızı atmak için ünvan istiyoruz... artık bu sorunlar çözülsün...
hakannn

sayın başkanım; her hükümet ve yök başkanı değiştiğinde yeniden umutlandık ama hepsi boş çoktı. 40 yaşına geldik artık öğretmen olmak istemiyoruz çünkü 70 bin mezun var beklemekten ömrümüz geçti. bizlere özel sektörde ünvan verin bizde ekmeğimizi kazanalım. bizlerin de yaşamaya yuva kurmaya mesleğimizi icraa etmeye hakkımız yok mu? özel sektörde alanımla ilgili her işi ben yapıyorum ama yaptığım işin altına imzamı atamıyorum bu olayda iş güvenirliğini etkiliyor ve mağdur oluyoruz. lütfen çözün artık bu sorunlarımızı... sizlerden mutlu haberler bekliyoruz... 4 yıl lise inşaat okudum. 4 yıl üniversiye yapı öğretmenliği okudum. toplamda 8 yıl inşaatla ilgili eğitim aldım. o günkü sınav sistemi gereği mimarlık ve mühendisliğe gidemiyordum katsayı engeli vardı. mühendisler 4 yıl inşaatla ilgili okuyor ben 8 yıl inşaatla ilgili okudum buna rağmen özel sektörde ünvanım yok. çok mağduruz....
barbarossa

Katıldı: 15/02/2012 08:59:30

Teknik eğitim fakültelerinin, mühendislik fakültelerine alternatif kılınması geçtiğimiz YÖK yönetiminin en büyük hatalarından biriydi.
hakannn

sayın başkanım; her hükümet ve yök başkanı değiştiğinde yeniden umutlandık ama hepsi boş çoktı. 40 yaşına geldik artık öğretmen olmak istemiyoruz çünkü 70 bin mezun var beklemekten ömrümüz geçti. bizlere özel sektörde ünvan verin bizde ekmeğimizi kazanalım. bizlerin de yaşamaya yuva kurmaya mesleğimizi icraa etmeye hakkımız yok mu? özel sektörde alanımla ilgili her işi ben yapıyorum ama yaptığım işin altına imzamı atamıyorum bu olayda iş güvenirliğini etkiliyor ve mağdur oluyoruz. lütfen çözün artık bu sorunlarımızı... sizlerden mutlu haberler bekliyoruz... 4 yıl lise inşaat okudum. 4 yıl üniversiye yapı öğretmenliği okudum. toplamda 8 yıl inşaatla ilgili eğitim aldım. o günkü sınav sistemi gereği mimarlık ve mühendisliğe gidemiyordum katsayı engeli vardı. mühendisler 4 yıl inşaatla ilgili okuyor ben 8 yıl inşaatla ilgili okudum buna rağmen özel sektörde ünvanım yok. çok mağduruz....
EG2525

TEF mezunlarına ünvan verilmeden ne işveren memnun olur ne de TEF mezunları. İnsanları okudukları okul ile onure edin artık, pişman etmeyin.
EG2525

Yoksa YÖK ya da MEB i üyelerini; çıkarlarını korumak adına Mühendis Birliklerimi yönetiyor. Eğer yönetmiyor ise 19 yıldır paradoksa dönen bu sorun neden çözülemiyor? Bu kadar beceriksiz ve vijdansızmıyız?
hakannn

hakannn

SAYIN BAŞKANIM, ARTIK TEKNİK ÖĞRETMENLERİN ÜNVAN SORUNUNU ÇÖZÜN. YILLARDIR MAĞDURUZ. ÖZEL SEKTÖRDE MAĞDURUZ...
beken

Katıldı: 18/04/2012 20:13:41

sayın yök yetkilileri teknik eğitim fakültesi mezunlarına artık bir çözüm...
hakannn

hakannn

TEKNİK ÖĞRETMENLERİN MAĞDURİYETLERİ NE ZAMAN GİDERİLECEK? BİZLER ÖLÜNCE Mİ? ÖZEL SEKTÖRDE ÜNVAN İSTİYORUZ. İŞ İSTEMİYORUZ ÜNVAN İSTİYORUZ...
hakannn

YÖK bu tamamlama programın açılmamasının sebebi olarak Üniversitelerin sınıf, kadro vb. eksikliklerinden dolayı kaynaklandığını ifade etmektedir.
Oysaki 2002 yılından itibaren Üniversite sayı artmış ve Mühendislik kontejyanları da artış göstermiş hatta ikinci öğretim programları ve yeni programlar açılmıştır. SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLSÜN ARTIK...

Forum Dizini » Teknik Öğretmenler için Mühendislik Tamamlama
Git: