[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Aynı sorular, aynı çözümler, aynı tip öğrenciler...
Forum Dizini » Yükseköğretimde Kalite
Yazar Mesaj
erkaning

Katıldı: 22/07/2013 22:34:33

Benim okuduğum bölümde, artık notlar üst üste binmiş. Geçmiş yıllarda sorulan sorular İzmir'liler tarafından ele geçirilmiş durumda.

Çorum'da KPSS sınavı için dershaneye gidiyordum, Hitit üniversitesindeki öğrenciler aralarında örgütlenmiş, bir öğretim üyesi sınav yapıyor, sınav sonrası tüm öğrenciler
soruların nereden çıktığını biliyor. Yani öğretim üyesi aynı soruları soruyor.

Biz öğrencilere eğitim vermiyoruz, soruların çözümlerini ezberletiyoruz. Aynı tip sorular, aynı tip soru çözümleri, aynı tip öğrenciler...

Türk Eğitim Tarihinde bu kadar iyi organize olmuş öğrenciler bulamazsınız. Öğrenci ders çalışmak yerine, soruları nasıl çalacağım onu düşünüyor.

Bir şey üretmek, bir şeylerin buluşunu yapacak öğrenci yok. Benzer sorular, benzer çözümler...

Üstün zekalı insanların yaptıklarını öğretim üyeleri anlamıyor, düşünsenize senden daha zeki birisinin söylediklerini nasıl anlayacağız.

Artık orjinal sorular sorup, her sene değiştirip, öğrencilere daha iyi bir eğitim vermemiz gerekiyor.

Forum Dizini » Yükseköğretimde Kalite
Git: