[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Türk Eğitiminde Osmanlıdan Kalma Gelenek
Forum Dizini » Araştırma
Yazar Mesaj
erkaning

Katıldı: 22/07/2013 22:34:33

Yurt dışına öğrenci gönderme geleneği Osmanlı zamanında Lale devrinde başladı. Osmanlı artık bilim üretemiyor, Avrupa'dan bilim çalmak zorunda kalıyordu.
Avrupa'ya giden öğrenciler ise kendi kültürlerinden bi haber, Avrupa'nın değerlerini Osmanlı'ya getirmeye başladı.

Türkiye kuruldu, Osmanlı'dan beridir, yurtdışına öğrenci gönderme geleneği devam ediyor. Bu mevcut eğitim sistemi özellikle de üstün zekalıların ruh sağlığını bozuyor. Türk
üniversitelerinde psikiyatri hastalarının sayısı arttı. Artık üniversitelerdeki profesörler kendi akrabalarını yurtdışına gönderiyor, bu dar kalıplarla yapılan eğitim özellikle de
üstün zekalıların ruh sağlığını bozuyor.

Amerika bilim olarak hazırladığı bilimsel olmayan kitaplarla tüm dünyaya bilim ihraç ediyor, tüm gerçek araştırmaları ise tüm dünyadan saklıyor. Türkiye gibi ülkeleri
hazırladığı kitaplarla oyalıyor, Türkiye'nin bilimsel olarak gelişmesini engelliyor. 80 yıl oyalandık, artık kendi bilimsel araştırmamızı kendimiz yapmamız gerekiyor.

Forum Dizini » Araştırma
Git: