[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Fakülte / Yüksekokul ve Enstitü Sekreterleri (4)
Forum Dizini » Özlük Hakları
Yazar Mesaj
Şahin

Katıldı: 26/04/2012 10:19:12

“İlerde ele alınacağı” bildirilen ek gösterge düzenlemesinin daha fazla geciktirilmemesini, özlük haklarındaki bütün farklılıklara rağmen, özellikle 3000 olan Fakülte Sekreteri gösterge rakamının 3600 olarak düzeltilmesini, bu düzenlemeyi yaptığı işe göre “hakkımız” olduğunu düşünen yaklaşık 1300 Fakülte Sekreteri adına sizlerden istiyor ve bu talebimize her platforma destek vermenizi bekliyorum.

Özellikle emekli olacak fakülte sekreterlerinin beklentilerini karşılamak, benzer işleri yapanlar arasındaki gösterge farklılığı ortadan kaldırmak ve mağdur edildiklerini düşünen biz fakülte sekreterlerinin 3000 olan ek gösterge rakamının 3600’e yükseltilmesini saygılarımla arz ederim.

Fakülte Sekreteri
öğretimgörevlisi

Katıldı: 01/02/2012 20:40:24

ALLAH'TAN KORKUN....ÖMRÜ BOYUNCA DİRSEK ÇÜRÜTEN, DOKTORA YAPAN, BİLİMSEL YAYIN YAPAN, DERSE GİREN BİR YARD. DOÇ. DR. 2300 TL ALIYOR. FAKÜLTE SEKRETERİ 3500 TL MAAŞ ALIYOR....NE İSTİYORSUNUZ 5000 TL Mİ OLSUN MAAŞLARINIZ...
acew

Katıldı: 02/05/2012 17:04:04

Uzatmadan gerçekleri konuşmak gerekirse +3000 gösterge bile çok. Hangi özel yetenek sınavına girdiniz ki? Öğretmen kadar ek göstergeniz var, maaşınız ise öğretmenin 2 katından fazla. +3600 öğretim görevlisine, doktora, mühendise verilir. Ben yüksekokul/fakülte sekreteri olsam hiç konuşmam susarım. Herkes duysun Doçentten fazla maaş alıyorlar.
songülbudak

Katıldı: 09/10/2012 15:28:18

YÜKSEKOKUL SEKRETERLİĞİ, FAKÜLTE SEKRETERLİĞİ, DAİRE BAŞKANLIĞI BUNLAR TORPİL KADROLAR. ÖNCELİKLE BU KADROLARA SINAVLA ATAMA YAPILSIN SONRA EK GÖSTERGE 3600 OLSUN .
memo2009

Katıldı: 08/04/2013 15:41:07

Allah'tan sen kork be... Korksan veya insanlara saygı duysan bu kelimeler ile bir meslek grubunu incitmezdin. Keşke bizden daha fazla alsan, inşallah ta alırsın.
Bu kadar mı gözüne batıyo maaşlarımız. En fazlasını sen al, daha fazla al...
memo2009

Katıldı: 08/04/2013 15:41:07

Bence önemli konulardan biri de Üniversitelerdeki Fakülte/Yüksekokul Sekrterleri ile Daire Başkanlarıdır. YÖK her yıl üniversitelerdeki boş Fakülte/Y.Okul, Daire başkanlığı kadrolarını ilan etmeli ve bu kadrolara alan sınavıyla(2547,657, 3734 vb.) daire başkanı ve Fakülte/Yüksekokul Sekreteri atamalılar. Dolayısıyla bu kadrolarda bulunan insanlarda bu şekilde incitici sözlere, maruz bırakılmamış olurlar diye düşünüyorum.
guneyx

Katıldı: 25/03/2012 18:07:02

Fakülte sekreteri doçentten fazla maaş almaz, yazan arkadaşımın ek ders ücretlerinden haberi yok
ÖMRÜ BOYUNCA DİRSEK ÇÜRÜTEN, DOKTORA YAPAN, BİLİMSEL YAYIN YAPAN, DERSE GİREN BİR YARD. DOÇ. DR sadece alanı ile ilgilenirken
fakülte sekreteri fakültenin her alanındadır.
Uzatmadan gerçekleri konuşmak gerekirse +3000 gösterge bile çok. Hangi özel yetenek sınavına girdiniz ki?
Diyen arkadaşım bilgi yoksunu fakülte sekreteri olmak için 10 yıl kamu hizmeti, lisans mezunu ayrıca fakülteyi çekip çevire bilmeniz her konuya hakim olmanız gerekir
YÜKSEKOKUL SEKRETERLİĞİ, FAKÜLTE SEKRETERLİĞİ, DAİRE BAŞKANLIĞI BUNLAR TORPİL KADROLAR. ÖNCELİKLE BU KADROLARA SINAVLA ATAMA YAPILSIN SONRA EK GÖSTERGE 3600 OLSUN
Bencede sınav olabilir ama tek sınav yetersiz kalır en az 4-5 konudan sınav olması gerekir
Örgenci işleri.maaş.özlük işleri.taşınır.657.2547.2914 gibi………………………
eds

Katıldı: 02/11/2012 13:45:31

Bir kaç kişinin Fakülte Sekreterlerine karşı yazmış oldukları yazıları doğrusu eğitimli birilerine hiç yakıştıramadım. Son derece cahilce. Edepten uzak, kırıcı yazılar. Üzülerek okudum. Öncelikle bilinmelidir ki; Fakülte Sekreterleri en az lisans mezunu olmakla birlikte, Yüksek Lisans yapan, Doktora yapan meslektaşlarımızda bulunmaktadır. Fakülte Sekreterlerini küçümsemeyi bırakıp, kendi işinizle ilgilenin. Sütten çıkmış akkaşık olmadığınızı da unutmayın.
necati ayalp

Katıldı: 07/02/2013 15:16:51

Fakülte, yüksekokul ve enstitülerde görev yapan birim sekreterleri, görevli bulundukları birimlerde idari personelin ,en üst 1.derece disiplin amiri, harcamalarda gerçekleştirme görevlisi, kurul, yönetim kurulu ve disiplin kurullarında raportör olarak görev yapmaktadırlar. Sekreterler , dekana, müdüre en yakın amir olarak üniversite hiyerarşisinde üst sırada yer almaktadır Dekana ve Müdüre bağlı olarak görev yapan Fakülte, Enstitü ve Yüksek Okul sekreterleri Dekan ve Müdür ile birlikte sorumluluğu paylaşan yaptığı iş ve işlemler ile üst yöneticiye, Sayıştay ve benzeri kurumlara hesap veren yetkililerdir. öğrenci ve öğretim elemanları ile muhatap olan; fakültelerin, yüksekokulların ve enstitülerin kurullarında alınmış akademik kararları uygulanmasını yapan kişidir
2547 sayılı yüksek öğretim kanunun 51. Maddesinin b fıkrasına göre her fakültede, dekana bağlı ve fakülte yönetim örgütünün başında bir fakülte sekreteri, enstitü ve yüksekokullarda ise enstitü veya yüksekokul müdürüne bağlı enstitü veya yüksekokul sekreteri bulunur. Sekretere bağlı büro ve iç hizmet görevlerini yapmak üzere gerekli görüldüğü takdirde, yeteri kadar müdür ve diğer görevliler çalıştırılır. Bunlar arasındaki iş bölümü dekanın veya müdürün onayından sonra uygulanmak üzere ilgili sekreterce yapılır. Yine yükseköğretim üst kuruluşları ile yükseköğretim kurumlarının idari teşkilatı hakkındaki 124 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 38.maddesinde “bir kampus yapısı içerisinde yer alan fakülte ve yüksekokullarda, fakülte ve yüksekokul sekreterine bağlı yeteri kadar uzman ve personelden oluşan sekreterlik, fakültenin veya yüksekokulun idari işlerini yürütür” demektedir. İlgili maddelerden de anlaşılacağı gibi fakülte, yüksekokul ve enstitü sekreteri, bulundukları idari birimlerde uzman, şübe müdürü, müdür dahil yönetim teşkilatının başı olup; idari, mali, hukuki ve teknik hizmetlerin (personel işleri, birimi yazı işleri birimi, tahakkuk birimi, satın alma ve ayniyat birimi, öğrenci işleri birimi, bölüm sekreterliği birimi, teknik işler birimi ile iç hizmetler birimlerindeki işlerin) yürütülmesinden fakülte, yüksekokul ve enstitü sekreterleri dekana, enstitü müdürüne, yüksekokul müdürüne birinci derecede sorumludurlar. Fakülte sekreteri rektörlük bünyesinde kurulu bulunan daire başkanlıklarının tek ünite olarak yürüttüğü çalışmalarının aynısını tek çatı altında yürütmektedir
Fakülte, Enstitü ve Yüksekokul sekreteri ismi Kamuoyunda yanlış anlaşılmakta (Dekan, Müdür sekreteri veya telefon sekreteri) gerekli itibarı görememektedir. Birim sekreterleri rektörlük genel sekreterlerinin rektörlükte yaptığı görevlerinin aynısı Birimlerde yerine getirdiklerinden isimlerinin fakülte genel sekreteri, enstitü genel sekreteri ve yüksekokul genel sekreteri olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Bu kadroda görev yapanlara diğer kurumlarda emsal görev yapanlarda olduğu gibi 2914 sayılı kanunun ek 2’nci maddesi ile kadro ve görev unvanları itibariyle makam tazminatı alabilmeleri için yasal düzenlemeler yapılmalıdır

Dünya üniversiteler servisinin (wus) lima bildirgesinde üniversitedeki memurlar da akademik personelle akademik çevre kapsamında değerlendirildiğinden üniversitelerde akademik personele ödenen geliştirme ödeneği.’nin akademik ve idari personelin tümüne ödenmesiyle idari personelin mağduriyeti giderilebilir. Şube müdürü, müdür kadrosuna atamalar sınavla fakülte, yüksekokul ve enstitü sekreterleri kadrosuna ise atamaları üst yönetim atamaları gibi üç imzalı kararname ile yapılmaktadır. Bu da birim sekreterlerinin ek ödeme gurubundaki yeri şube müdürü ve müdürlerin bulunduğu (g) gurubu olarak değil konumu gereği daire başkanları ve baş müdürlerin bulunduğu (f) gurubu olarak düzeltilmelidir
.
Necati AYALP
Hrü.Fakülte Sekreteri

Forum Dizini » Özlük Hakları
Git: