[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
mezun durumunda olanlara ek bütünleme veya yazokulu
Forum Dizini » Yaz Okulu ve Bütünlemeler
Yazar Mesaj
nemula

Katıldı: 31/07/2012 19:46:50

ek bütünleme hakkından herkes yararlansın yada okulların açılmasına doğru eksınav hakkı verilsin mezun durumda olan öğrencilere okulunu uzatmamak için bir şans daha verilsin
ibrahim

Katıldı: 01/02/2012 20:27:39

Hem yaz okulu hem bütünlemenin olduğu üniversiteler, sadece bütünlemenin olduğu üniversitelere göre daha avantajlı değil mi? Sadece bütünleme sisteminin uygulandığı üniversite öğrencilerine haksızlık yapılmış olmuyor mu...?
nemula

Katıldı: 31/07/2012 19:46:50

alınan kararlardan herkes yararlanmalı sınav hakkı veriliyorsa ya da yaz okulu bundan bütün öğrencilerin yararlanması lazım. amaç öğrencilere fırsat vermekse yeni fırsatları ya da yeni
şansları da diyebiliriz herkes hak ediyor.
merthi

Katıldı: 20/08/2012 02:37:08

Adanan menderes üniversitesi Nazilli I.I.b.f öğrencisiyim benim bu yaz okulu bitiminde okulumun bitme durumu var ,yalnız okulumuz yaz okulu bitimini yani sinavlarimizin sonuçlanmasını beklemeden gelecek dönem harç paralarını ödenmesini istiyor.burdan yetkililerin duruma el atmasını önemle arz ederim.
merthi

Katıldı: 20/08/2012 02:37:08

nasıl ki tek dersten kalınca ek sınav hakkı
taniniyorsa 2 dersi kalanada ek ders hakkı
taninmali 2 ders yüzünde 1 sene daha heba
olmasi öğrenciyi hem maddi hemde manevi
yönden büyük zarara uğratıyor.
Cihan`

Katıldı: 13/07/2012 22:21:11

merthi yazdı:nasıl ki tek dersten kalınca ek sınav hakkı
taniniyorsa 2 dersi kalanada ek ders hakkı
taninmali 2 ders yüzünde 1 sene daha heba
olmasi öğrenciyi hem maddi hemde manevi
yönden büyük zarara uğratıyor.

katılıyorum
su123

Katıldı: 02/09/2012 18:29:00

bütünleme sınavının gelmesi çok iyi oldu. Fakat mezun durumunda olan öğrencileri fazlasıyla etkiledi. bu yıla istinaden yani yeni sistemden dolayı bu yıl mezun durumunda olan son sınıf öğrencilerine sınırsız kredi imkanı sağlanması çok iyi bir çözüm olur. Sayın yök başkanımız bu mağduriyetimizden dolayı sesimizi duyup sınırsız kredi imkanını sağlanması için bir çalışma gerçekleştirirse hepimiz için çok iyi olur.
mltm

Katıldı: 02/11/2012 02:49:13

muğla üniversitesi kamu yönetimi bölümünde okumaktayım yaz okulu uygulaması kaldırıldıgı için 2.dönemden 2 dersim kalıyo ve okulum bi sene uzuyor sayın başkanımızın bu konuda bizlere yardımcı olmasını rica ediyoruz. mezun durumda olanların yaz okuluna gercekten ihtiyaçları var.
ayşegül yamalı

Katıldı: 19/11/2012 21:13:19

3.sınıfım fakat tek ders yüzünden boşaltıgım bır dersı alamadıgım ıcın okulum uzayacak. yaz okulu uyguluması lütfen tamamen
kaldırılmasın zira tüm öğrencileri memnun etmek zor fakat bizim durumumuzda mağdur olan bir çok arkadaşımız vardır lütfen makul
davranılsın.
sline1925

Katıldı: 15/12/2012 01:34:22

muğla üniversitesi çalışma ekonomisi okuyorum 2 ders alamadığım için okul uzuyor yaz okulunda başka üniden alınmasına izin verilmiyor lütfen yardım edin
speedy60

Katıldı: 28/12/2012 16:44:38

SAYIN BAŞKANIM BU BAŞKA ÜNİVERSİTEDEN YAZ OKULU ALMAYA YARDIMCI OLUN TEK DERS ALAMADIM DİYE OKULUM UZAYACAK YOKSA BULUNDUĞUM ÜNİVERSİTE BAŞKA
ÜNİVERSİTEDEN YAZ OKULU ALMAYI ONAYLAMIYOR YARDIMCI OLURSANIZ İNANIN GERÇEKTEN ÇOK MAKBULE GECECEK
sline1925

Katıldı: 15/12/2012 01:34:22

LÜTFEN YAZ OKULU OLSUNNN
Kendim85

Katıldı: 02/02/2012 11:25:25

anadolu üniversitesi acıköğretim öğrencisim ben 2010 girişliyim okuduğum bölüm 2011-2012 yılında kredili sisteme
geçti bütünleme sınavı yoktu ancak haziran ayında yök başkanı çetinsaya açıklama yapıp bütünleme sınavının
yapılmasını sağladı. ancak bu yıl işletme iktisat kamu yönetimi gibi öğrenci yogunlugunun çok olduğu bölümlerde
kredili sisteme geçirildi. ve yeni den bütünleme sınavı kaldırıldı. sebebini sorduğum da
telefondaki hanım kredili sisteme geçtik bir yılda dört sınav hakkı var oyüzden büt yapamayız
bir yılda 4 sınav yoktur 1. dönem bir vize bir final vardır sınavlar cumartesi sabah öğlen pazar sabah ve öğlen
oturumu bulunmaktadır. Kredili sistem yeni birşey değildir bütün okullar kiredili sistemdedir.Kimse ÖĞRENCİYİ
ALDATMAYA KALKMASIN.
Kendim85

Katıldı: 02/02/2012 11:25:25

bütün okullarda bütünleme sınav hakkıyök ün aldığı karar gereği vardır
NASIL OLURDA BİR ÜNİVERSİTE YÖK ÜN KARARINA KARŞI BİR KARAR ALIR.
BANA BİRİ ANLATSIN.
hena

Katıldı: 10/03/2013 02:20:31

Sayın Gökhan ÇETİNSAYA!Siz anladığım kadaryla bizlerin sabrını ölçmek,ve çoğunluğun sayısını görmek için büt'ü kaldırıp tekrar yürürlüğe getiriyorsunuz.ki şuan ki durumda büt'ü
kaldırdınız ve bazı üniversitelerde uygulamaya koydunuz.Bu aöf okuyanların yani bizlerin günahı ne?bizim okuma şartlarımız daha zor.çoğu ders bulunmuyor ve biz yalnızca kitaplarla
yetiniyoruz.Benim ortalamam 2.43 ama sırf 1 ders(muhasebe) yüzünden Kİ BEN BU DERSİ ÖRGÜN EĞİTİMDE almış ve geçerli bir notla vermiş olmama rağmen kalıyorum.DERSLERİ DE
KAFANIZA GÖRE SAYIYOR OLMANIZI BİR KENARA ATIYORUM!Benm senemn uzaması gibi bir lüksüm olamaz.Babasız bir hayatla mücadele vermekteyim.DİPLOMASIZ ve İŞSİZ
OLAMAM!Tek ders yüzünden yüzlerce insan mağdur durumda.Bir çok insan hem çalışıp hem de okumaya çalışmakta.Derslere odaklanamamakta.Bunu da bir kenara atalm.Maddi
durumları el vermeyen bir çok insan bulunmakta.Bunca insanın hakkını almak size yakışıyor ise.Bu mesajı yazmayı da kendıme çok görmedim.Vicdan azabıyla dolu günler diler

Forum Dizini » Yaz Okulu ve Bütünlemeler
Git: