[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
bütünleme sınavları bütün üniversitelere geliyorrr!!!!!!
Forum Dizini » Yaz Okulu ve Bütünlemeler
Yazar Mesaj
hakkı ayaz

Katıldı: 22/06/2012 19:42:08

karmelon yazdı:
hakkı ayaz yazdı:sayın başkanım yaz okulu olmayan unıversıtelerede butun yadında yaz oklu gelmesını ıstıyoruz... orta bızm mağdurıyetımız soz konusu dıger unıversıtelerdekı arkadaşlarıon ders geçme sansları daha fazla varken bızı bute mahkum edılıyo...ıstanbul unıvetrıtesınde bır cok arkadasımız ılk donem dersı olmayıp ıkncı donem 2 dersı kaldı dıye bır yl bejlemek zorunda kalıyo bu problemın cozmunde yardımcı olmanızı ısıtyorz saygılarımızla ıstanbul unıversıtesı öğrencılerı

Böyle bir magduriyetinizin oldugunu düşünüyorsunuz; ama inanın ki Yaz okulu olsa magdur olmayacagım düşüncesi sizi magdur edecektir. Çünkü;
  • Yaz okulunda en fazla 3 ders alabiliyorsunuz.

• Yaz okulu ortalama 7 hafta sürüyor ve bir iş bulup çalışma hakkınız kesinlikle olmuyor.

• Bazı hocalar tarafından tabi bütün hocalar degil, bazen gecebileceginiz dersi nasıl olsa yaz okulu acıyorum orada alır diye sizi bırakabiliyor.

• En iyi sistem büttür. Ücretsizdir. Yazın çalışma
    hakkı ayaz

karmelon yazdı:
    hakkı ayaz yazdı:sayın başkanım yaz okulu olmayan unıversıtelerede butun yadında yaz oklu gelmesını ıstıyoruz... orta bızm mağdurıyetımız soz konusu dıger unıversıtelerdekı arkadaşlarıon ders geçme sansları daha fazla varken bızı bute mahkum edılıyo...ıstanbul unıvetrıtesınde bır cok arkadasımız ılk donem dersı olmayıp ıkncı donem 2 dersı kaldı dıye bır yl bejlemek zorunda kalıyo bu problemın cozmunde yardımcı olmanızı ısıtyorz saygılarımızla ıstanbul unıversıtesı öğrencılerı

Böyle bir magduriyetinizin oldugunu düşünüyorsunuz; ama inanın ki Yaz okulu olsa magdur olmayacagım düşüncesi sizi magdur edecektir. Çünkü;
  • Yaz okulunda en fazla 3 ders alabiliyorsunuz.

• Yaz okulu ortalama 7 hafta sürüyor ve bir iş bulup çalışma hakkınız kesinlikle olmuyor.

• Bazı hocalar tarafından tabi bütün hocalar degil, bazen gecebileceginiz dersi nasıl olsa yaz okulu acıyorum orada alır diye sizi bırakabiliyor.

• En iyi sistem büttür. Ücretsizdir. Yazın çalışma imakanınız olur.
    hasan51

Katıldı: 23/06/2012 11:07:05

Sayın Yetkili,

Öncelikle bütünleme sınav hakkını veren YÖK Başkanımıza bir veli olarak teşekkürlerimi iletiyorum.Bu sınav KKTC Doğu Akdeniz Ünv. içinde geçerli olacak mı.
    hakkı ayaz

ne sadece yaz okulu sağlıklı nede bütünleme ikisnnde dezavantajları var ancak ikisi birlikte uygulannca birbirinn eksiklerini tamamlanacaktir...
    btunlume maddi kaybı olmayan bi seçenek evet fkat sıkıntısı çok fazla örneğin
    final yerine geçtiği için vizede basarisz olan ogrencinn butunlemede başarılı olması çok zor ikincisi egerki 2 dönemden der kalırsa direk okul bir sene uzmais oluyor bir sürü arkadaşım var ilk dönem dersi olmayipta ikinci dönem 2 dersten kaldığı için bir yıl boşuna bekleyn vede çoğu hoca butunlemeyi ekstra eziyet gördüğü için dha zor sormaka vede öğrencileri gecrmemkte
    bunun için bütün okullarda hem bütünleme hemde yaz okulu olması grekir hiç deilse yaz okulu olmyan okullarda başka okullardan ders alma hakkı varilmeldir üniversite yılların harcandığı deeil egitm ogretimn sonuclandirikdihi yerler olmalı
    iki üç hoca yüzünden binlerce öğrenci mağdur oluyo başarısızlığa mahkum ediliyo öğrenci dostu
    sayın gokan baskanimizn bu koonuyu bir an once ele alıp cozzecegndn umudimiz sonsuz nasilki her okula butunlemeyi getrdi bütünleme olan okullrada yaz okulu hakkı taniyacagi haberini merekla ve sabiriszlikla bekliyorz....
    onur ikizek

Katıldı: 23/06/2012 13:18:50

ilk başta yaptığınız uyguluma için gerçekten çok teşekkür ederim ama bu uygulama da bir haksızlık gözüme battı. Ben tek dersten kaldım ama ortalamam düşük dedim ki yaz okuluna gelip ortalamamı yükseltirim geçerim sizin verdiğiniz bu uygulamada beş dersten kalan arkadaşlarımın geçme olasılığı benden çok daha fazla oldu eğer ben iki dersten kalmış olsaydım geçme olasılığım çok daha fazla olcaktı çünkü İzmir Ekonomi Üniversitesinde vizelerimizle finallerimizin yüzdeleri aynı bu yüzden bu uygulamanın düzeltilmesini istiyorum ben onlardan daha fazla çalışmama rağmen onlar yaz okuluna kalmıcaklar ama ben güzel bir şekilde yaz okuluna kalmak zorundayım.
    bugra.m

Katıldı: 23/06/2012 23:18:40

arkadaşlar bu bütünleme sistemi 2011-2012 dönemi ders harf notlarını da etkileyecek mi? Yani mesela bütünleme olan üniversitelerde dd harf notu da şartlı geçiyormuş fakat ben dd ile kalmıştım şimdi bütünleme gelince bu kaldığım ders geçmiş mi olcak?
    nurcn

Katıldı: 23/06/2012 21:32:11

bütün üniversitelerde bütünleme sınav hakkı uygulamasına geçilecekse,sadece bütünleme sistemi olanlara da yaz okulu gelmesi gerekmez mi.asıl eşitliğin bu şekilde sağlanmış olması gerekir.bizlerde sadece bütünleme hakkı,onlarda hem bütünleme hem yaz okulu olması durumunda haksızlık olmaz mı.şu an sadece 2. dönemden 2 dersim bulunmakta,ve bu benim okulumun 1 sene uzamasına sebep.iki ders için bir sene bekleyecek olmamıza bir çözüm getirilmeli.üstelik bazı okullarda 3 derse kadar verilen ek sınav hakkı bizde "tek ders" sınavı şeklinde 1 ders ile sınırlı.elimizde diploma olmayınca sağlıklı iş başvurularında da bulunamıyoruz.öğrenci olduğumuz öne sürülerek sürekli sömürülüyoruz.mezuniyet için sadece tek ders sınavı olması,biz iki dersi olanların bütün bir seneyi öldürmesi demek.
    ozkandemiroz

Katıldı: 24/06/2012 12:46:11

hasan51 yazdı:Sayın Yetkili,

Öncelikle bütünleme sınav hakkını veren YÖK Başkanımıza bir veli olarak teşekkürlerimi iletiyorum.Bu sınav KKTC Doğu Akdeniz Ünv. içinde geçerli olacak mı.

evet kıbrıs icin geçerlimi
    mehmet şahsuvar

Katıldı: 22/06/2012 08:30:28

YÖK başkanımıza teşekkürler...Bu hak kıbrıs Doğu Akdeniz üniversitesi içinde geçerlimi
    sedagizemaras

Katıldı: 26/04/2012 21:09:11

NİĞDE ÜNİ öğrenci işlerini aradım 'yok abla bize gelmedi büt biz seneye uygulucaz yaz okulunu kaldıracaz' dıor ya sanki rektör!
    osmanosman

Katıldı: 24/05/2012 12:11:56

karmelon yazdı:En iyi sistem büttür. Ücretsizdir. Yazın çalışma imakanınız olur.

bütünleme sisteminin çok büyük bir dezavantajı vardır o da sadece final yerine geçmesidir. yani vizelerin (bizde 2 vize var) 15-20 ise bütünleme hiçbir işe yaramaz. ama yaz okulunda
    dersin tekrar vizelerine girme hakkın oluyor. dolayısıyla bütünleme hakkı yaz okulu olanlara veriliyorsa, yaz okulu hakkı yada eşdeğer bir sınav (50 alıp geçmek gibi) yaz okulu
    olmayanlara tanınmalıdır. bu çok önemli bir durum ve lütfen sayın yetkililerin bunu göz önüne almasını istiyoruz. bu sefer de bizler mağdur edilmeyelim.
    hazar1488

Katıldı: 25/06/2012 22:22:34

Arkadaşlar Senato kararıdır.

Cumhuriyet Üniversitesi Bütünleme tarihleri belli olmuştur. İlk dönem dersleri için 3-10 Eylül 2012; ikinci dönem dersleri 10-17 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.
    alicanyurdbekler

Katıldı: 22/06/2012 14:39:40

osmangazi üniversitesinde de bütünlemeler yaz okulundan sonra yapılıcakmış ne kadar saçma...yaz okulununun bütünlemesi olucak resmen
    Kendim85

Katıldı: 02/02/2012 11:25:25

bugün anadolu üniv aöf büro yu aradım bize böylebir bilgi gelmedi gelse bile uygulayamayız biz kıredili sistemdeyiz.dedi.telefondaki
    bayan.
    ya biz üvey evlatmıyız anlamadım gitti. niye anadolu üniversitesi bize sahip çıkmıyor.
    istanbul üniv açıköğretimde büt var. rakip olarak görmek lazımsa. öğrenciyi çiddiye almıyorsan rakibini çiddiye al daha iyi.artık tekel
    değilsin. atatürk ünivde de açıköğretim var.
    necrin

Katıldı: 26/06/2012 15:25:04

Bütünleme aöf kredili sistemde olanlara da var mı acaba ne olur bize de olsun yoksa 1 dersten yada 2 dersten dönem uzatacaz lütfen bizimde seimizi duyun bizde meğdur edilmeyişz inş.

Forum Dizini » Yaz Okulu ve Bütünlemeler
    Git: