[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
ÖĞRETİM ELEMANLARININ EŞ DURUMU?
Forum Dizini » Özlük Hakları
Yazar Mesaj
umitcakan

Katıldı: 02/04/2012 09:28:53

Arkadaşlar böyle alt başlıkta kalmakla bu problem kaale alınmaz bence ana sayfada forum dizininde bir sürü ana konu var eş durumu ise özlük haklarından herhangi biri olarak veriliyor. Ben şahsen
konuyu ana sayfaya taşısınlar diye moderatöre şu özel mesajı yazdım "Akademik personelin eş durumu" konusunun forum dizini ana sayfasında direkt ayrı bir başlık olarak açılmasının problemin
yetkililerce anlaşılmasına katkı sağlayacağı kanaatindeyim.

Fakat cevap vs olmadı tabi bir kişi olunca, benzer mesajlarla konuyu ana sayfaya taşımak gerek.
gulsumtar

Katıldı: 01/03/2012 16:40:53

arkadaşlar, moderatöre şu mesajı yazsak daha iyi olacak, bunu burada yazan arkadaşlar da önermişler: anasayfada akademik personelin eş tayini adlı ayrı bir başlık açılmasını istiyoruz. arkadaşlar bu mesajı moderatöre ne kadar çok yazarsak o kadar hızlı yanıt albiliriz. teşekkürler.
zektam

Katıldı: 19/04/2012 14:19:03

Biizmle benzer durumda yani eşinden ayrı olan bir arkadaşım; T.C. Anayasa Madde 41. maddesine dayanarak yasal hak arama yoluna gitti ancak netice olumsuz. Bir avukat tanıdığım da zaten bu maddeden bize olumlu bir netice beklenmemesi gerektiğini söylemişti. Bu sebeple bütün insiyatif YÖK ün. Bize yardımcı olacakaları umudundayım..
T.C. Anayasa Madde 41 e göre;
Aile, Türk toplumunun temelidir ve eşler arasında eşitliğe dayanır. Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilâtı kurar.
yzcaysenur

Katıldı: 24/04/2012 18:12:14

ben de eş durumundan mağdur olanlardanım. bu konunun ele alınması hepimizin en çok istediği şey. neden öğretmenler eş durumundan tayin oluyorlar da öğretim elemanları olamıyorlar?? bu konuya acilen çözüm bulunmalı ve bu durumda olanlar, yani bizler belki de daha çok sesimizi çıkarmalıyız!!!
alpob

Katıldı: 01/05/2012 18:47:40

Merhabalar,

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD da uzman doktor olarak çalışmaktayım. Kendisi de patoloji doktoru olan eşimle birlikte mecburi hizmetimizi tamamladık ve ben üniversitede kadro şansı bularak başladım. Ben uzman doktor olarak atandığım için -öğretim üyesi ya da öğretim görevlisi değil - Sağlık Bakanlığı eşimin eş durumu kurra başvurusunu red ediyor. SB Atama ve Nakil Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde eşler farklı kurumlarda çalışıyorsa o kurumla sağlık bakanlığı arasında yapılan protokollere göre işlemler yapılır diye bir cümle bulunmakta ancak anladığım kadarı ile YÖK ile SB arasında böyle bir protokol bulunmuyor ya da uygulanmıyor. Eşim daha önce ben kıdemli olduğum için Ağrı dan Batmana mecburi hizmet sırasında eş durumu yapmış ve kabul edilmişti. Ben hala kıdemliyim ancak şu an ataması yapılmıyor. Eşim ataması yapılmadığı için ücretsiz izinde ve bitince ne yapacağız bilemiyorum. Konu ile ilgili bilgi rica ediyorum.
gulsumtar

arkadaşlar hala alt başlıktayız, bir şeyler yazın, sahip çıkın bu konuya, anasayfada eş tayini başlığının açılması gerek..
zektam

Anasayfada akademik personelin eş tayini adlı ayrı bir başlık açılmasını istiyoruz.
sitare_17

Katıldı: 05/02/2012 14:22:16

bu forum ne işe yarıyor anlamış değilim kamuoyu yoklayıp bizleri ayakta uyutmak için bir meşgale mi ürettiler acaba?
zektam

Arkadaşlar, BİMER ve YOK den bilgi edinme sistemini kullanarak durum hakkında bir dilekçe yazıp gönderdim. Burada eş durumu mağduru olan herkes aynı şeyi yaparsa konuya dikkat çekmemiz kolaylaşacaktır.
http://dys.yok.gov.tr/docuplus/integration/yok/bilgiedinme.aspx
http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx
Yazdığım dilekçe içerik olarak şöyle;
(Sayın YÖK Başkanım, ben ve daha bir çok akademisyen arkadaşım eş durumu tayin şansımız olmadığı için aile bütünlüğümüzü sağlayamıyoruz. Konu son derece üzücü ve yıpratıcı bir hal almıştır. Bu sorun hakkında çözüm önerisi bekliyoruz. Herhangi bir değişiklik olmayacak mı?)
zektam

YOK un bilgi edinme servisinden gelen cevabı sizinle paylaşmak istiyorum;

Sayın zekiye tamer,
13.05.2012 tarihinde BİMER tarafından başkanlığımıza ulaştırılan mail okunmuş olup, şu an için akademik personelin eş durumundan nakli ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı
samur

Katıldı: 06/02/2012 13:26:09

Merhabalar,
Ben de eş durumu tayini mağduruyum. 3 yıldır geliş gidiş yapıyorum. Çalıştığım kurum müsamaha göstermemiş olsa çekilecek durum değil günde 200 km yol yapmak durumundayım. Maddi manevi ne kadar yıprandığımı anlatamam. Aylık en az 650 TL yakıt parası vermek durumundayım. Aile bütünlüğünün korumnası kanunu sanırım sadece yasalarda var uygulamaya yansıdığını sanmıyorum. Bu konunun dikkat çekmesi için yapılacak ne varsa katılmaya hazırım. Sesimizi duyan olması dileğiyle....
zektam

Arkadaşlar, bu meselenin anasayfaya taşınması için daha çok mesaja ve baskıya ihtiyacımız var bence..
zynp2324

Katıldı: 24/05/2012 16:50:49

ya arkadaşlar neden sesmiz çıkmıyor tayin tayin tayin istiyoruz
gulsumtar

eş durumu tayinlerinin yapılmasıyla ilgili bir düzenleme istiyoruz. daha çok desteğe ihtiyacımız var, bu konuda daha çok mesaj yazalım arakadaşlar.
zektam

Arkadaşlar, BİMER ve YOK den bilgi edinme sistemini kullanarak durum hakkında bir dilekçe yazıp gönderdim. Burada eş durumu mağduru olan herkes aynı şeyi yaparsa konuya dikkat çekmemiz kolaylaşacaktır.
http://dys.yok.gov.tr/docuplus/integration/yok/bilgiedinme.aspx
http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx
Yazdığım dilekçe içerik olarak şöyle;
(Sayın YÖK Başkanım, ben ve daha bir çok akademisyen arkadaşım eş durumu tayin şansımız olmadığı için aile bütünlüğümüzü sağlayamıyoruz. Konu son derece üzücü ve yıpratıcı bir hal almıştır. Bu sorun hakkında çözüm önerisi bekliyoruz. Herhangi bir değişiklik olmayacak mı?)

Forum Dizini » Özlük Hakları
Git: