[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Dikey Geçiş Sınavı (DGS)
Forum Dizini » Uzaktan/Örgün Eğitim ile Lisans Tamamlama
Yazar Mesaj
tknk

Katıldı: 27/09/2012 15:31:19

[b]ONLARCA MYO MEZUNU NEREDESİNİZ??
Anladığım kadarıyla bu formdan haberi olmayan birçok arkadaşlarımız var.
Buradaki arkadaşlardan ricam SOSYAL MEDYA (twitter,facebook,vs..) aracalığı ile arkadaşları buraya davet etmeleri.
Zamanın su gibi aktığı günümüzde daha fazla vakit kaybetmek istemiyoruz.
EĞİTİM HARÇLARININ KALKTIĞI günleri gördük nihayet (2.öğretimlerin kalkmaması yanlışındanda dönülür inşallah), darısı biranönce LİSANS TAMAMLAMA HAKKININ verilmesine...
sla

Katıldı: 28/09/2012 03:05:41

Sayın Yök Başkanı ve Yürürme Kurulu Üyeleri,
Dgs sınavını ön lisans öğrencilerine 2. bir şans olarak vermiştiniz. Bu sayede eğitimlerinin ilk 2 yılının üstüne 2 yıl daha okuyarak lisans mezunu olabileceklerdi. İntibak yılını kaldırarak
dgs ile geçiş yapmayı isteyen arkadaşları rahatlattınız ancak üniversitelere eğitim yılı konusunda sınır getirmediğiniz için dgs ile geçiş yapan arkadaşlar madur olmaktadır. Tamamiyle aynı
dersleri almış olsalar bile yeniden aynı dersleri en baştan almaları istenmekte ve ön lisans eğitimleri yok sayılmaktadır. !. sınıftan en baştan okumayı isteyen arkadaşlar zaten üniversite
sınavına girebilirlerdi. Dgs'nin amacı lisans eğitiminden eksik kalan yerleri tamamlayıp mezun olmak değilmiy di ? Lütfen bu konu üzerine yeni düzenlemeler yapınız. Daha fazla öğrenciler
mağdur olmasın. Dgs ile lisans eğitimini tamamlamak isteyen arkadaşlarda hayallerinden olmasın. Saygılarımla.
baris0629

Katıldı: 03/02/2012 14:57:40

Arkadaşlar bakın ne oldu konuyu açan ben 2011 yılımda girdigim gazi üni mühendislik fakültesine hazırlık sınıfında kaldım diyeceksiniz
ki niye kaldın TAMAMEN PSİKOLOJİK bir çok arkadaşım farklı okullara giderek ders saydırmışlardır ben ise geldigim bu okulda 5 tane
kredisiz ders harici hiç bir dersimi saymadılar 5 yıl egitime (lys'liler gibi) mahkum edildim bütün okuma istegim hayata umut la
bakmam falan bitti onca emegim boşa gitti sırf dersleri saymadılar diye adaptasyonum bozuldu. Okulumun bahanesi yüzde 30 ingilizce,
egitim kalitesini artırmak falan, yanlız yıldız teknik gibi bir okul bile sayarken neden neden gazi saymıyor veya başka bir a üniversitesi
sayıyorken neden b üniversitesi saymıyor burada haksızlık söz konusu lütfen ben madur oldum başka ögrenciler magdur olmasın eğitim
haklarını koruyun ve bunu belli bir çerçevede sınırlayın, egitim süresi eşitliğini koruyun ... arkadaşlar artık buna birilerinin dur demesi
lazım...Lütfen sayın yetkililer sesimize kulak verin. İYİ ÇALIŞMALAR.
hakan50

Katıldı: 04/02/2013 11:54:18

Dgs Sınavı kaldırılmalı her üniversite kendi programınına göre dersleri muaf ediyor. Ben Daü bilgisayar mühendisliği burslu olarak yerleştim sonra kayıt büroları beni aradılar onlara dedim kaç yıl okuyacam bana dediler en fazla 2,5 yıl okuyacaksınız söylediler sonra dekatın yanına gittim ders kayıtımı yaptım dekat kendi kafanına göre ders muafiyet verdi üstelik traskime bakmadı,sonra baktımki 10 tane dersten muaf tutuldum üstelik bur dersler içerisinde sadece 2 tane ders gördüğüm ders vardı gördüğüm derslerde muaf etmediler görmediğim derslerde muaf ettiler.sonra tekrar dekatın yanına gittim bana diyor kendi standant programız dahilinde ders muafiyet veriyoruz,ve 3 yıl okuyacaksın dedi.Söylemeye çalıştığım şey Dersten muafiyet traskipe göre verilmediğikten sonra Dgs sınavın bir manası yok kaldırılması.
Mehmet.Aksu

Katıldı: 27/12/2012 21:29:16

Madur olduğumamı yanayım,Bize kaybettirdikleri zamanamı yanayım,6 yıl ne demek bu intibak sınıfı kaldırma olayını hangi zihniyete göre değiştirdiniz.6 yılda insanlar yüksek
lisans'ı bitirip, doktoraya başlıyorlar.Ayrıca hiç kimse buradaki yorumları ne okuyor nede bununla ilgili çözüm sunuyor.Şunu söylüyorum bana bu maduriyeti yaşatanların öbür
tarafta iki elim yakalarında.Hakkımı helal etmiyorum.
laborant

Katıldı: 19/05/2013 19:07:41

DGS SINAVI TALEPLERİ KARŞILAYAMAMKTA.DGS İLE GEÇEBİLDİĞİMİZ BÖLÜMLERE SINAVSIZ LİSANS TAMAMLAMA HAKKI VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ
mağdur tekniker

Katıldı: 21/03/2013 11:44:11

dgs kalksın. yada 50 alan girsin
mustar47

Katıldı: 21/02/2012 21:46:57

dikey geçiş sınavın her mühendislik fakültesinde ikinci öğretim kontenjanları açılarak yeni sınıflar açılmasını istiyoruz.
hakan50

Katıldı: 04/02/2013 11:54:18

Dikey geçiş sınavı kalkmalı her üniversite kendilerine göre ders muafiyetleri veriyor.Muafiyetleri MYO almış olduklarımız derslere muafiyet verilmesi lazım Muafiyet kararını
Üniversitelere bırakılmamalı.Dgs sınavıyla yerleşen öğrenciler sorunlarını hal etmeden nasıl Dgs kontejanları artırıyorsunuz Ben Dgs sınavıyla Doğu Akdeniz Üniversitesine burslu
olarak yerleştim 10+1 dersten muafiyet verdi bu verdikleri muafiyet transcripe göre verilmedi. Bu yıl ise 4 tane seçmeli ders 7 tane görmediğin dersten muafiyet veriliyor. Bu
Dgs sınavıyla yerleşen öğrenciler muafiyet kararlarını üniversitelere bırakıldığı zaman böyle saçma sapan muafiyet veriyorlar.
Bu ve bunun gibi sorunlar hal olmadıkça Dgs sınavı kalkmalı
ufukcum

Katıldı: 29/03/2012 10:13:04

Her yıl kontenjan açılan fakat bu yıl bir anda olmayan (uzaktan eğitim endüstri mühendisliği) bölümünü neden bir çok kontenjan ayırıp açıyorsunuz ve neden açılan bölümleri bir anda kapatıyorsunuz hadi hepsini anladık bunu neden eğitim öğretimin başında ilan
etmiyorsunuz.
Siz söylemeden ben söyleyeyim YÖK başkanı değişti toplantı yapıldı mantıksız geldi kapattık diyorsunuz. çalışmalarınız için teşekkür ederiz.

Forum Dizini » Uzaktan/Örgün Eğitim ile Lisans Tamamlama
Git: