[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
Uzaktan Eğitim Tarım Lisans Tamamlama
Forum Dizini » Teknikerler için Mühendislik Tamamlama
Yazar Mesaj
barul

Katıldı: 29/02/2012 15:42:36

kesinlikle katılyorum ve bu benim hem görüştüğüm arkadaşlara, hemgörüştüğüm sendikacılara söylediklerim ve internet üzerinde yazdıklarımla birebir aynı. altına imzamı atarım. bizden ve bizim taleplerimizden kimin haberi var. sadece kendimiz biliyoruz? yetkil olmayan sendikaya söyledim aynı şeyleri. hem de genel sekreter düzeyinde. adamlar "medyada bize yer verilmiyor" diyorlar. biz kendi sesimizi kendimiz duyurmalıyız. ummak yerine çabalamalıyız.

uğurlu yazdı:atanamayan öğretmenler gibi gündelik hayatta,medyada olamassak hiç bir şey değişmez.böyle buraya iki satır kuru yazı yazmakla bizi
mühendis yaparlarmı sanıyorsunuz?????siz sanıyormusunuzki ymk hergün bu forumları okuyor.ya da yök ün bu siteden haberdar
oldugunumu sanıyorsunuz!!böyle bu forumlarla yazı yazmakla olmaz bu işler.Bir platformun olusturulması gerekıyor,gerekırse hergun
medyada olacak bir platform.kendinizi kandırmayın........
Canan Irmak

Katıldı: 04/04/2012 11:56:11

Açıköğretim yoluyla lisans tamamlamayı dört gözle bekliyoruz.Yani ne diyeyim gözümüz yollarda kaldı.
Canan Irmak

Tarım Ekonomisi bölümü bu konuda uygun bir uzaktan tamamlama bölümü, ne diyeyim bir şeyi kırk defa derseniz olur derlermiş, kırk kişi kırk defa desin belki olur.
Canan Irmak

Buralara kimse uğramaz oldu.
Canan Irmak

Uzaktan eğitim ile lisans tamamlama bekliyoruz.
Kendim85

Katıldı: 02/02/2012 11:25:25

yök te başvurular var lis.tam ile alakalı.
barul

Katıldı: 29/02/2012 15:42:36

sağlık bakanlığı personeli bile ziraat fakültesinde (zootekni bölümü) lisans tamamlama yapabiliyorken biz 6 yıllık zirai mesleki eğitimimize rağmen bu haktan yararlanamıyoruz. hak bunun neresinde yök yetkilileri?
Canan Irmak

Ben kamuda görev yapıyorum.Ancak okuyan ya da okulu bitirmiş olan 2 yıllık önlisans mezunlarına devletimizin düşündüğü bir iyilik var mı?Kamu personeli sınavında kaç kişi istihdam ediliyor.Özel sektör ne kadarının okudukları bölümü düşünerek istihdam
ediyor.Bu bölümü okuyan çocuklar ne yapıyor, herhangi bir devlet büyüğünün umuru mu?Bu konuda alınmış karar ve uygulama var mı?Diğer Avrupa ülkelerinde nasıl bir uygulama var.Buradan şöyle bir sonuç çıkarılabilir, şu ana kadar mezun olanlara lisans
tamamlama hakkı verilecek ve 2 yıllık meslek yüksek okulları kapatılacak.Acaba bir geleceği olmayan bu okullara büyüklerimiz kendi çocuklarını gönderse torba yasalardan nasıl kanunlar çıkarırlardı. Emek, umut ve zaman israfı malesef ki, lütfen okul mezunu
arkadaşlar bu konuda çözüm önerilerinizi sıkıntılarınızı bir yerlerde dile getirin.
tarimcenter

Katıldı: 02/02/2012 16:19:08

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Tarım Lisans Tamamlama konusunda YÖK'e ve Sendikalara resmi gazetede yayımlandığı üzere ortak çalışma yapılması konusunda yazı
yazılmıştır. Adminden YÖK ayağı ile ilgili doyurucu bilgi alabilirmiyiz acaba.? Çalışmalar ne aşamada acaba...
Canan Irmak

Beklemekteyiz bu konuda bir adım atılmasını.Bizler tarım bakanlığı çalışanları olarak uzaktan eğitimle ya da açıköğretim yoluyla tarım ekonomisi bölümünde lisans tamamlama istiyoruz.Diğer arkadaşlara da çözüm bulacak olanlar yine bu konuya vakıf yapıcı kişilerdir.Olayı şahsi mevzulara dökeneler maalesef ki çözüm bulamıyorlar
Canan Irmak

Açıköğretim bünyesinde Tarım Ekonomisi bölümü açılmalıdır.Bu konuya kafa yoran arkadaşlar haydi söyleyin düşündüklerinizi. Sayın yetkililer Tarım bakanlığı çalışanları yada diğer beklentisi olanlar buralarda kendilerini yeterince ortaya koyamıyorlar.Ancak
tarihten beri malumunuzdur bizim toplum yazma özürlüdür.Yazılı tarihimizin geçmişi 1500 yıllıktır, Perslerin 5000 yıllık.O açıdan yetkililerden ricam burada az yazılıyor da az isteniyor sanmayın.Tarım camiası ve diğer gruplar lisans tamamlamayı çok istiyorlar.
Canan Irmak

Yökle görüşme yapmış sendika bu iş bu kadar zor mu?Yine mi bekleyeceğiz.
Canan Irmak

Bizler Tarım bakanlığı teknik hizmetler sınıfında çalışan teknikerler olaraak mühendis ünvanlı Tarım Ekonomisi Bölümü diyoruz.Öbür türlü sadece lisans diploması, bizi yine çıkmaza sürükleyecek, bu kezde denklik için kapılarda bekleyeceğiz.BU konuda talebi
olan arkadaşlar bakanlığa yıllarını vermiş ve memuriyet kazanımlarını artırmak isteyen emektarlardır.Konuyla yetkililerin ilgilenmesi ve çözüm üretmesi yökten talebimizdir.
Canan Irmak

Tarım Bakanlığında görev yapan arkadaşlar Lisans tamamlamanın çıkmasını uzun süredir istiyorlar lakin böyle bir siteye girip hallerini arz etmiyorlar.Velakin lisans tamamlama konusunda çok istekliler.Kolay gelsin

Forum Dizini » Teknikerler için Mühendislik Tamamlama
Git: