[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
MYO KAPATILSIN
Forum Dizini » Yükseköğretime Erişim ve Giriş Sistemi
Yazar Mesaj
teknikerins58

Katıldı: 20/02/2012 10:03:04

GALİBA MYO OKULLARI KAPATILACAK. ÖSYM EK KONTENJANLARINDA 95892(DOKSANBEŞBİNSEKİZYÜZDOKSANİKİ) KONTENJAN AÇIĞI VAR(KLAVUZ KİTABINI İNCELEDİM VE SAYDIM). KEŞKE HİÇ KİMSE EK KONTENJAN BAŞVURULARINA BAŞ VURMASALAR.BİLMİYORLAR GARİBANLAR.MYO MEZUNU OLAN KİŞİLERİN MESLEK LİSELİLERDEN FARKI OLMADIĞINI.HATTA DAHA İTİBARSIZ OLDUĞUNU.KANMAYIN.ARKADAŞLAR TÜM ETRAFIMIZDAKİ AİLELERE BİLGİ VERELİM.YOKSA YAZIK OLACAK BU ÇOCUKLARA.............!KAPATIN BU MESLEK YÜKSEK OKULLARINI.MEB BAĞLAYIN.SORUNU KÖKTEN ÇÖZÜN.ARTIK YETER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teknikerins58

TMMOB'UN YÖK'E TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNİN YÜRÜTÜLMESİNİN KALDIRILMASI İÇİN AÇTIĞI DAVADA ÇOK ŞÜKÜR YÖK KAZANMIŞ.TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ ARTIK YENİDEN GÜNDENDE.SAYIN YÖK BAŞKANIM BİZLER 2 YIL AKADEMİK EĞİTİM GÖRDÜK.ARTI 1 SENEDE AKADEMİK OKUMA ŞANSI VERİN. 1 SENEDE PİYASADA STAJ HAKKI VERİP TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDE SINAVSIZ LİSANS TAMAMLAMA HAKKI VERİN.OLUMLU YADA OLUMSUZ BİZLERE CEVAP VERMENİZİ RİCA EDİYORUZ.
teknikerins58

FLAŞ ! FLAŞ! FLAŞ!
''Ek yerleştirme sonucuna ilişkin sayısal verilere göre, lisans programlarının 64 bin 468 kontenjanına 19 bin 457 öğrenci yerleşti, 45 bin 11 kontenjan; önlisans programlarındaki 135 bin 290 kontenjana 61 bin 601 aday yerleşirken, 73 bin 689 kontenjan boş kaldı. Lisans ve önlisans programlarında 199 bin 758 kontenjana 81 bin 58 aday yerleşirken, toplam 118 bin 700 kontenjana ise yerleştirme yapılamadı. ''
YANİ ANLAYACAĞIMIZ MYO LARINDA 73 bin 689 kontenjan boş kaldı.(BU KONTENJANLARIN BOŞ KALMASINA SEVİNDİM.BU SAYI KADAR GENÇ KARDEŞİMİZ KURTULDU.DİĞER KARDEŞLERİMİZİN KENDİLERİNE VE AİLELERİNE ALLAH YARDIMCISI OLSUN.AMA İSTERLERSE KURTULUŞLARI VAR.KAYIT YAPTIRMAZLAR)
GELELİM LİSANSLARDAKİ KONTENJAN BOŞLUĞUNA (45 bin 11 kontenjan) BUNLARIDA SAYIN YÖK BAŞ KANIM LÜTFEN LİSANS TAMAMLAMAK İSTEYENLERE HAK TANIYIN.
ElektrikTeknikeri

Katıldı: 06/08/2013 00:01:31

MYO lar kapatılsın, Ben MYO okul birinciliğiyle bitirdim, MYO ellerim kırılsaydıda gitmesydim bu durumlara düşmeseydim, çok pişmanım...
teknikerins58

MODARATÖR LÜTFEN BU SON DAKİKA HABERİNİ YAYIMLARMISIN(DÜNKÜ GÖRÜŞ YAZIMI YAYIMLAMAMIŞSIN LÜTFEN RİCA EDİYORUM.)
FLAŞ! FLAŞ! FLAŞ...!
ÖSYM NİN YAPTIĞI SINAV SONUÇLARINA GÖRE;
TOPLAM KONTENJAN(ÖNLİSANS+LİSANS POROGRAMLARI)=199758
YERLEŞTİRİLEN ÖĞRENCİ(ÖNLİSANS+LİSANS POROGRAMLARI)=81058 118700 KONTENJAN BOŞ (ÖNLİSANS+LİSANS POROGRAMLARI)

ÖNLİSANS KONTENJANI= 135290 YERLEŞEN=61601(BU ARKADAŞLARA VE AİLELERİNE ÇOK ÜZÜLÜYORUM) 73683 KONTENJAN BOŞ KALDI(ÖNLİSANS)

LİSANS KONTENJANI =64468 YERLEŞEN= 19457 45011 KONTENJAN BOŞ KALDI (LİSANS POROGRAMLARI)
????????????
BU BÖYLE GİTMEZ SAYIN YÖK BAŞKANIM VE YETKİLİLER.BU BOŞ KALAN KONTENJANLARI LİSANS TAMAMLAMAK İSTEYEN ARKADAŞLARLA DOLDURUN.MYO LARINI KAPATIP TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNE ÇEVİRİN.BÖYLELİKLE PİYASADA 2 YILLIK 4 YILLIK KAAOSU KALKSIN.SAYGILARIMLA.
teknikerins58

ADALETİN BÖYLESİ OLMAZ OLSUN.MISIRLI SURİYELİ VE BU ÜLKELERDE OKUYAN YABANCI VATANDAŞLARA KUCAK AÇAN YÖK KENDİ YURTTAŞLARINA KUCAK AÇMIYOR.BİN YABANCI ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELERE YERLEŞTİRİLDİ AMA BİZ MYO LİSANS TAMAMLAMA HAKKI ELDE EDEMEDİK.BIRAKIN YERLEŞTİRİLİP LİSANS TAMAMLAMAYI BU FORUM SAYFASINDA OLUMLU YADA OLUMSUZ HERHANGİBİR CEVAP VERME TENEZZÜLÜNDE BİLE BULUNMUYORLAR. ADALETİN BÖYLESİ OLMAZ OLSUN.KAPATIN BU meslek yüksek okullarını! kapatın! kapatın...........................................................................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teknikerins58

TEKRAR EDİYORUM BU FERYADA CEVAP VERİN
ADALETİN BÖYLESİ OLMAZ OLSUN.MISIRLI SURİYELİ VE BU ÜLKELERDE OKUYAN YABANCI VATANDAŞLARA KUCAK AÇAN YÖK KENDİ YURTTAŞLARINA KUCAK AÇMIYOR.BİN YABANCI ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELERE YERLEŞTİRİLDİ AMA BİZ MYO LİSANS TAMAMLAMA HAKKI ELDE EDEMEDİK.BIRAKIN YERLEŞTİRİLİP LİSANS TAMAMLAMAYI BU FORUM SAYFASINDA OLUMLU YADA OLUMSUZ HERHANGİBİR CEVAP VERME TENEZZÜLÜNDE BİLE BULUNMUYORLAR. ADALETİN BÖYLESİ OLMAZ OLSUN.KAPATIN BU meslek yüksek okullarını! kapatın! kapatın...........................................................................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum Dizini » Yükseköğretime Erişim ve Giriş Sistemi
Git: