[Logo] T.C. Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım Forumu
  [Search] Ara   [Recent Topics] Son Konular   [Hottest Topics] Yeni Konular   [Members]  Üye Listesi   [Groups] Ana Sayfaya Git 
[Register] Kayıt Ol / 
[Login] Giriş 
35. madde senet imzalama ve pisikolojik yıpranma
Forum Dizini » ÖYP
Yazar Mesaj
cüneyt

Katıldı: 02/03/2012 14:59:03

[b] evet bu imzalatılan senetlere bir son verilmeli ve ayrıca ilk öyp alımları olan 2010 yılından itibaren imzalatılan ve yükü çok ağır olan bu senetler iptal edilmeli. bunun yerine başka bir
çözüm yolu bulunması gerekir. başarısız olunup atılma korkusuyla ve ayrıca da yüklü miktarları zaten sahip olmadığımız parayla ödememiz çok ağır bir pisikolojik yorgunluk sebebi
oluyor. evli bir öyp araştırma görevlisi olarak bu senet yükünden dolayı akademik çalışmalar çok verimli olmuyor ne yazıkki. şahsen ben doktora bitince geri asıl üniversiteme
dönmeyeceğim demiyorum kesinlikle ama senetteki şartlar ağır gerçekten ( başarısızlık durumundaki geri ödeme şartı özellikle). bu konuda yök yetkilileri bir an önce düzenleme yapmalı
ve en azından başarısızlık durumunu kaldırmaları gerekmektedir. insanın aklının bir köşesinde sürekli olarak ya başarısız olursam çocuklarımın geçimini nasıl sağlarım korkusu ile
akademik çalışmalardaki verim konusu ne kadar olur diye sormak gereklidir ki cevap çok açıktır: nerdeyse hiç.saygılar

Forum Dizini » ÖYP
Git: